НОВИНИ

Харківська молодь купила Табачнику квиток до Росії

12 жовтня харківська молодь протестувала проти недолугих освітніх реформ міністра освіти та науки Дмитра Табачника і вимагала його відставки. Про це повідомляє прес-служба громадської ініціативи «Оновлення країни» (ОК).

Акція у вигляді театралізованого перфомансу відбулася у центра міста, біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Історичні постаті, яких Табачник викреслює з української історії і підручників пояснили міністру, чого він на справді вартий, подарували йому квиток до Росії та відправили його з валізами на вокзал.

«Ксенофобські книжки, переписування української історії, псевдореформи... Цим Табачник сказав навіть забагато! Прийшов час відповісти йому! Ми любимо свою державу, хочемо знати реальну її історію, прагнемо отримувати якісну освіту», - зазначили організатори акції.

 За словами учасника акції, активіста ОК Дмитра Пилипця, справа не лише у послідовній антиукраїнській політиці, яку впроваджує в нашу освіту Табачник.

«У нас є також претензії до соціальної політики міністерства освіти та науки: це й скорочення бюджетних місць у ВИШах, закриття українських шкіл здебільшого в східних областях - це викликало потужний спротив місцевого населення, це активне перетворення українських університетів (а невдовзі і шкіл) на щось подібне до бізнес-корпорацій, що спрямовані на витягування грошей зі студентів. Псевдореформи Табачника сприяють поширенню у вищій освіті корупції та хабарництва, натомість рівень освіти - послідовно погіршується», - пояснив Пилипець.

Міська влада Харкова та міліція заборонили проведення акцію за відставку Табачника 5 жовтня, у зв’язку з чим громадські активісти подали до обласної прокуратури відповідне звернення з вимогою розібратися, яких підставах приймалося рішення про заборонуї.

Як повідомлялось, на знак протесту проти заборони акції активісти сіли на бруківку біля пам’ятника Тарасу Шевченку та почали аплодувати. Працівники міліції пригрозили, що будуть приймати жорсткі дії щодо учасників акції, якщо вони не припинять.

Нагадаємо, активісти громадської ініціативи «Оновлення країни» проводять в України акції на підтримку протестних студентських рухів за відставку міністра освіти і науки, молоді та спорту Дмитра Табачника. Акції відбулися 5 жовтня у Луганську, Чернігові та Сумах

Читайте також: Хунвейбіни і Табачник

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.