НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Експерт: українці втратили довіру до гривні

Відтік коштів з роздрібних депозитів може бути одним з чинників падіння курсу гривні до іноземних валют. Про це у коментарі Тижню заявив економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь.

«Це може бути одним з чинників падіння курсу. Але тут ще й важливі інші чинники, тобто потоки в країну та з країни іноземної валюти. Це буде значною мірою також залежати від того, яка ситуація з експортом-імпортом та зовнішніми запозиченнями буде у наступні місяці», - заявив він.

«Хоча населення є важливим чинником для того, аби впливати на пропозицію та попит на іноземну валюту, але воно не є єдиним. Більш того, ті інші чинники, які я назвав, є більш вагомими, ніж населення у визначенні курсу», - зазначив Жолудь.

На його думку, основною причиною відтоку гривневих депозитів є недовіра до гривні.

«На жаль, я вважаю, що переважна частина того відтоку депозитів у гривні, саме в гривні, яка відбулася за останні два місяці, вона пояснюється якраз побоюваннями відносно стабільності гривні у першу чергу до інших валют», - зазначив він.

Жолудь пояснив, що є дві прични забирання вкладів. Перша - для фінансування поточного споживання (в основному для купівлі товарів та послуг), що не має тиску на обмінний курс.

Другою причиною є якраз недовіра національній грошовій одиниці, коли люди забирають вклади саме у гривні для того, аби обміняти їх на щось інше (валюту, дорогоцінні метали або якісь ще активи).

Нагадаємо, банки вперше за два роки зіткнулися з відтоком коштів з роздрібних депозитів - населення у вересні зняло внесків на 3 млрд грн, при цьому залишки на гривневих рахунках знижуються вже два місяці поспіль.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.