НОВИНИ

Іракці та ліванці не вірять у розвиток власних економік

Дослідження The Gallup Organization свідчать про те, що серед країн Близького Сходу та Північної Африки найбільш оптимістичними щодо розвитку власних економік є жителі Катару та Кувейту, тоді як найменш оптимістичні – громадяни Лівану та Іраку. Про це йдеться у звіті, оприлюдненому на офіційному сайті організації

Найбільш оптимістичними щодо розвитку національних економік є жителі Катару та Оману. Так, 9 з 10 громадян обох країн заявляють, що стан їх національної економіки покращується. Тоді як лише 5% громадян Катару та 6% громадян Оману вважають, що їх економіка погіршується.

Серед найбільш песимістичних – жителі Лівану, серед яких лише 13% вважають, що їх економіка покращується, в той час як 65% вважають, що стан економіки погіршується. Досить песимістичними щодо стану економіки залишаються також жителі Іраку (16% респондентів заявляють про покращення економічної ситуації), Ємену (19%), Палестини (19%) та Бахрейну (20%).

При цьому, 43% жителів Бахрейну вважають, що економічна ситуація в країні не змінилась. Близько третини жителів Кувейту (41%), Іраку (40%), Алжиру (36%), Об’єднаних Арабських Еміратів (32%)  та Тунісу (27%) також поділяють таку думку. 

Цікаво, що Сирія, в якій на час дослідження якраз розгоралися протести, майже в однаковій мірі розділена щодо оцінки економічної ситуації в країні: 32% опитаних відзначили, що економіка покращується, 34% - що погіршується, а 29% - не змінюється.

Найбільш оптимістичними з жителів країн Північної Африки, за результатами дослідження, виявились громадяни Марокко (68%), а найменш оптимістичними – жителі Тунісу та Алжиру.

Загалом результати дослідження The Gallup Organization свідчать про те, що відсутність оптимізму щодо покращення економічних умов найбільша в країнах, де спостерігається багато політичних конфліктів та громадських безладів. Такий песимізм, на думку експертів організації скоріш за все сприяє нестабільності, проте може також бути і її побічним продуктом.

Дослідження було проведено шляхом телефонного та особистого опитування 1 тис осіб від 15 років в 16 країнах з лютого до червня 2011 року. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.