НОВИНИ

Українці масово забирають гривневі депозити

Банки вперше за два роки зіткнулися з відтоком коштів з роздрібних депозитів - населення у вересні зняло внесків на 3 млрд грн, при цьому залишки на гривневих рахунках знижуються вже два місяці поспіль.

Про це йдеться у статті "Гривна пошла на обмен" у газеті "Коммерсант-Украина".

Настрій вкладників погіршився відразу ж після пониження рейтингу США і поширення боргової кризи на периферійні країни єврозони - за серпень громадяни зняли з гривневих депозитів 810 млн грн, чого не було вже два роки, і почали скуповувати валюту.

За даними НБУ, у вересні населення купило іноземної валюти на $ 2,09 млрд більше, ніж продало, - це рекордний обсяг з листопада 2008 року.

За словами банкірів, основна причина вилучення депозитів у національній валюті - девальваційні очікування громадян.

Разом з тим 6 жовтня перший заступник голови НБУ Юрій Колобов заявив про відсутність належних економічних підстав для девальвації гривні на тлі низьких темпів інфляції, рекордного врожаю і високих цін на метали.

Останній раз відтік вкладів спостерігався у вересні 2009 року, коли система втратила 1,6 млрд грн. А найбільш значне скорочення портфеля останній раз спостерігалося в березні 2009 року (-4,9 млрд грн), коли він досяг "дна" в 191,3 млрд грн. Згодом населення лише поповнювало депозити, збільшивши їх на 50%, або 101 млрд грн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.