НОВИНИ

В Луганську “ікони Януковича” пронесли вулицями міста

Активісти Центру розвитку сучасних аудіо-візуальних мистецтв провели в Луганську акцію, представивши людям "ікони Януковича".

Присутнім опівдні у пам'ятника Т.Шевченко - місце початку акції, автор робіт Бондаренко розповів, що в планах центру було виготовити для ходи "ікони" й інших персонажів українського політикуму: міністра освіти Дмитра Табачника, народного депутата України і акордеоніста Яна Табачника, народного депутата України Олега Ляшка/

"В процесі підготовки дійшли висновку, що "ікона" в Україні у нас одна - наш Президент Віктор Янукович", - відзначив він, передає УНІАН.

За його словами, до сьогоднішньої акції активістів спонукала реакція людей, що прочитали новину про виставку в Луганську сучасного візуального мистецтва "+/- 15", на якій була представлена інсталяція "Ікона Св. Яуковича" на цукерковій коробці.

Основою "ікони" послужила така коробка, а в оформленні "ікони" використані різноколірні камінчики.

"90% сприйняли цю новину серйозно. Хоча як можна малювати ікону на коробці цукерок і використовувати при цьому декоративні камінчики для акваріума?" - розповів Бондаренко.

 "Виставку бачили одиниці. Щоб прибрати непотрібні розмови, вирішили показати "ікону" ширшому колу. Так і народилася ідея "хресної ходи", - додав він.

На вулицях Луганська люди по-різному реагували на "ікону". Дві старенькі в сквері біля облдержадміністрації обурилися, заявивши, що Президент не гідний "ікони": "Він нас обдурив. Багато обіцяв і нічого не зробив". Дві на вигляд пенсіонерки-чиновники були обурені "богохульством". У наметовому містечку чорнобильців "ікона" сподобалася, але прийняти її в дар відмовилися. На алеї художників (у вихідні дні на одній з алей в центрі Луганська місцеві художники влаштовують виставку-продаж своїх робіт) "ікону" оцінили гідно. В основному луганці побачивши "ікони" посміхалися.

Нагадаємо, на Донеччині заслужений народний майстер Олександр Ткаленко створив шаблю, рукоятка якої прикрашена позолоченим бюстом Віктора Януковича. В самому Донецьку в магазині продавали тарілку з портретом Януковича.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.