НОВИНИ

Чорні трансплантологи можуть відкупитися від правоохоронців за 100 тисяч

До суду передано кримінальну справу протии двох керівників відділень Київського обласного бюро судово-медичних експертиз та завідувача патологоанатомічного відділення однієї з районних лікарень області, які незаконно вилучали у померлих органи для пересадки. Про це повідомила прес-служба прокуратури Київської області/

 «Під час досудового слідства встановлено, що вказані особи впродовж 2010 року під час проведення розтинів трупів незаконно вилучили у 26 померлих очні яблука. Ці органи обвинувачені передавали до однієї з Київських офтальмологічних лікарень для подальшої трансплантації», - йдеться у повідомленні.

Обвинувачені визнали вину у вчиненні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 143 КК «Порушення, встановленого законом порядку трансплантації органів або тканин людини». Їм загрожує покарання у вигляді обмеження волі до трьох років.

Водночас, поінформоване джерело Тижня з лікарського середовища стверджує: усе почалося із заяви до міліції родичів одного з померлих у Київській області, які виявили, що в покійника буцімто бракує ока. Але в МВС наполягають, що викрили «чорних трансплантологів» самотужки.

Згодом слідче управління та Департамент боротьби з торгівлею людьми МВС перевірили морги області та виявили 13 епізодів вилучення у трупів очних яблук без відома родичів. Після низки ексгумацій таких випадків збільшилося до 26.

Медики на умовах анонімності розповідають: ще на початку цього року в середовищі офтальмологів Києва ходили чутки, що правоохоронці вимагають хабар чи то 100 тис. грн, чи то $100 тис. від керівника одного з відділень столичного центру мікрохірургії ока за непритягнення до кримінальної відповідальності.

У центрі робили операції із вживлення відібраних органів. На журналістські офіційні запити, які ще у лютому двічі подавалися до МВС надходила одна й та сама відписка: «Справа порушена за фактом, подробиці - таємниця слідства».

Джерела припускають, що така втаємниченість пов’язана  з тим, що хтось із нечистих на руку міліціонерів планував розжитися за рахунок лікарів, а коли ж у хабарі відмовили, начебто справі дали повний хід.

Детальніше читайте у статті «Темна справа: в Україні процвітає чорний ринок людських органів», в журналі «Український тиждень» №41.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.