НОВИНИ

Могильов вважає, що правозахисники беруть «зі стелі» статистику катуваннь в міліції

Міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов має намір перевірити статистику правозахисників про насильство в міліції. Про це він заявив в ефірі Шустер Live, коментуючи дані Харківської правозахисної групи про те, що в 2010 році від незаконного насильства міліції постраждало 790 тисяч українців.

«Я намагався у цієї групи дізнатися: звідки у них такі цифри? У поточному році відносно працівників міліції, за різного роду службові зловживання, порушено, якщо я не помиляюся, 78 кримінальних справ», - зазначив він.

«Я по кожному факту готовий проводити розслідування, приймати адекватні рішення. Я глибоко переконаний, що ми дійшли до такого моменту, коли захищати мундир міліцейський я не маю права, навіть морального, його треба чистити», - уточнив міністр.

Могильов впевнений, що «800 тисяч - це цифра, яка була взята зі стелі».

«Ця цифра числом скарг до прокуратури, до нас, нічим не виправдана, вона незрозуміла», - додав він.

«Я був би вкрай вдячний цій організації, якщо б мені ось ці 790 тисяч прізвищ назвали. Я їх готовий перевірити», - підсумував міністр.

Як повідомлялось, нещодавно президент Віктор Янукович створив Комісію з питань попередження катувань для «виконання Україною зобов'язань за Факультативним протоколом до Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження та покарання».

Головою Комісії призначено радника президента - керівника Головного управління з питань судоустрою Адміністрації Президента Андрія Портнова.

Нагадаємо, раніше Вінницька правозахисна група висловила сумнів, що комісія з попередження катувань при президенті буде незалежною.

У свою чергу представник Харківської правозахисної групи Андрій Діденко у липні нагадав, що Україна досі не виконала свої зобов’язання перед ООН щодо створення превентивних механізмів по запобіганню катуванням.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.