НОВИНИ

Азаров передав деякі повноваження Держмитслужби Мінфіну

Кабінет міністрів України переклав ряд функцій Державної митної служби України на Міністерство фінансів.

Згідно з урядовою постановою (№1016 від 5 жовтня 2011 року), розміщеному на офіційному сайті Кабміну, вносяться зміни в ряд постанов, які регулюють діяльність Держмитслужби.

Так, вносяться зміни в урядову постанову №255 від 23 лютого 1999 року «Про посилення контролю за доставкою в митницю призначення вантажів, які переміщаються під митним контролем». Змінами передбачається, що вивезення за митну територію України, транзит через територію окремих видів товарів визначатиметься не Держмитслужбою, а Мінфіном.

Крім того, Мінфіну передано право визначати спрощений порядок митного оформлення товарів, а також порядок та умови надання періодичної митної декларації (зміни в постанову №1985 від 25 грудня 2002 року) тощо.

Постановою передбачається скасування дії постанови Кабміну №940 від 18 липня 2007 року «Про затвердження Положення про Державну митну службу України».

Ця постанова набуде чинності з 1 січня 2012 року.

Нагадаємо, зараз у Міністерстві фінансів проходить комплексна перевірка. Як пише газета «КоммерсантЪ-Украина», оперативна діяльність Мінфіну фактично виявилася заблокованою. Газета стверджує, що таким чином президент шукає привід для звільнення міністра фінансів Федора Ярошенка, а на його місце призначення нинішнього глави СБУ Валерія Хорошковського.

Раніше також повідомлялося, що в Кабміні хочуть створити під егідою Мінфіну одну структуру, яка наділяється повноваженнями як планування бюджету, контролю усіх фінансових потоків країни, так безпосередньо і виконання поставленого перед собою плану. У кулуарах, як і раніше кандидатом № 1 на посаду її очільника називають Валерія Хорошковського.

Читайте також: «Хто зайвий?»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.