НОВИНИ

Попович: Нинішній український режим завжди перебуватиме на межі дефолту

Те, що формується в опозиції, звичайно, здоровіше, ніж те, що сидить при владі. Про це заявив доктор філософських наук, директор Інституту філософії ім. Григорія Сковороди Мирослав Попович в інтерв’ю «Острову», коментуючи нинішні події в Україні.

«На мій погляд, зараз відбувається становлення авторитарного режиму на зразок російського. У якомусь сенсі це ознака того, що маятник історії гойднувся у зворотний бік. Цього слід було очікувати, тому що настала світова криза, а всі проблеми, які слід було вирішити Україна, залишилися невирішеними. У таких умовах старий режим природно повинен був бути змінений: повалені були, по суті, не Ющенко і Тимошенко - зазнала поразки так звана націонал-демократія», - пояснив Попович.

На його думку Україна може повернутися до режиму старого зразка, «хоча повне повернення, звичайно, неможливе».

Проте, як зазначив науковець «наш відхід назад наблизить Україну до режиму, подібного режиму «єдиноросів» в Росії.

«Але відійти далеко ми не зможемо, бо український режим буде завжди перебувати в небезпечній близькості до дефолту. Якщо Росія не буде підтримувати його грошима, то це зможуть зробити лише західні організації, як МВФ. Крім того, повернення в минуле у нас може виглядати і як повернення до комуністичної ідеології, зрослої з російським минулим і сьогоденням, і як повернення до консерватизму українського типу. Останній якраз підійде для того, щоб забезпечити солідарність суспільства. А український консерватизм ніяк неможливо поєднати з путінським авторитаризмом», - вважає Попович.

Водночас, він переконаний, що завдяки суспільству в Україні нині відбувається крах авторитарних тенденцій, але «немає сили, яка могла б підхопити і знову перенаправити той самий маятник», а отже - до кого в руки потрапить влада, сьогодні можна лише гадати.

Фактично склалася ситуація, коли існуючий режим не задовольняє більшість населення, але замінити його, по суті, ніким.

«Але те, що формується в опозиції, звичайно, здоровіше, ніж те, що сидить при владі. У влади сидять люди, які не розуміють, як потрібно поводитися з площею. Дай їм волю - вони будуть стріляти. Цей сценарій абсолютно не годиться. З людьми треба вміти розмовляти», - переконаний науковець.

За його словами, після арешту Тимошенко в Україні фактично склалася однопартійна систему.

«Варто ще закрити опозиційні ЗМІ, і залишиться тільки Інтернет. Але це було б можливо, якби ми жили у вакуумі. А оскільки вакууму немає, владі потрібно шукати способи національної консолідації», - наголосив Попович.

Читайте також: Декриміналізація не пройшла: проти лому нема прийому

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.