НОВИНИ

Жорсткі вимоги МВФ гальмуватимуть зростання економіки України

Строгість вимог МФВ буде стримувати зростання України в 2012 році. Про це свідчить звіт за жовтень Eastern European Outlook одного з найбільших банків Швеції SEB.

Дослідження Eastern European Outlook зосередилось на шести країнах Східної Європи: Росії, Україні, Польщі, Латвії, Литві, Естонії.

У звіті щодо України йдеться: «Україна вибереться з кризи з щорічним збільшенням ВВП приблизно на 4%. Високі ціни на сталь і сільськогосподарську продукцію підтримають країну, але строгість вимог МВФ буде стримувати зростання. Відносини з МВФ будуть затьмарені, та кредит цієї осені залишатиметься замороженим, доки не буде досягнуто угоди з МВФ». 

Звіт також прогнозує зростання ВВП в Україні в 2013 році на 4,5%. Середня інфляція до кінця 2011 року дещо зросте, а в 2012 році складе 9%, а в 2013 - 8,5%. 

Порівняно з 8,1% в 2010 році, у 2011 прогнозується падіння безробіття до 7,9%, в 2012  - до 7,5%, а в 2013 - 7,3%. В звіті також прогнозується, що курс гривні залишиться відносно стабільно на рівні 8 грн в наступні два роки. 

У дослідженні йдеться, що слабкий світовий попит спричинює також і уповільнення економічного зростання в Східній Європі. Такі тенденції будуть продовжуватися і в 2012 році, проте, економічний спад буде не таким сильним як у Західній Європі. У той час як Польща, Латвія та Україна будуть проводити помірні заходи з економії державних коштів, аналітики передбачають, що Росія, Естонія та Литва будуть проводити заходи зі стимулювання росту економіки. Це допоможе забезпечити стабільний рівень споживання та капітальних витрат на фоні скороченні експорту.

У всіх шести країнах в 2012-2013 роках ВВП впаде трохи нижче попередніх тенденцій, а в 2013 році тенденція покращиться. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.