НОВИНИ

Польщі загрожує політична нестабільність

Напередодні парламентських виборів розрив між двома найбільшими партіями Польщі скорочується, що, на думку експертів, загрожує політичною нестабільністю. Про це повідомляє The Financial Times

Передвиборчі перегони між двома найбільшими партіями Польщі: провладною «Громадянською платформою» прем’єр-міністра Дональда Туска та «Правом та справедливістю» Ярослава Качинського виявилась несподівано жорсткою. Опитування громадської думки кількамісячної давності свідчили про те, що громадянська платформа Туска переможе з орієнтовним розривом до 15%. Разом з тим, вже зараз Туск зазначає, що він відчуває як партія «Право та справедливість» вже «дихає йому у спину».

Розрив між двома партіями напередодні виборів 9 жовтня дуже швидко скорочується в першу чергу завдяки правильній тактиці Качинського. Так, за останні 4 роки Качинський уникав прямих дебатів з Туском та не коментував авіакатастрофу, в якій загинув його брат як можливу змову. Качинський також послабив тон своєї зовнішньополітичної риторики і лише впродовж кількох минулих місяців заявляв, що Польща була «Російсько-німецьким кондомініумом».

Останні кілька днів «Громадянська платформа» намагалась активізувати виборців, лякаючи їх тим, що може статися з зовнішньою політикою Польщі, якщо до влади прийде Качинський.

Несподівана зміна в думках виборців лякає також бізнес, котрий очікував легку перемогу «Громадянської платформи» та фокусувався на економіці.

«Наші клієнти несподівано прокинулись у відповідь на результати опитування та дуже уважно спостерігають за ситуацією», - заявив інвестиційний банків.

Хоча «Громадянська платформа» може отримати гарні результати на виборах, експерти все ж передбачають, що вона буде не в змозі сформувати наступний уряд, оскільки всі інші партії, які можуть увійти до парламенту, приєдналися до коаліції, яку очолює Качинський. З іншого боку, громіздка коаліція Качинського матиме труднощі з продовженням нинішнього курсу фінансового посилення країни в умовах турбулентності, викликаної кризою в єврозоні.

Коментуючи таку ситуацію, економіст польського банку Citi Handlowy Пьотр Каліш заявив: «Я думаю, що політичний ризик недооцінюють».