НОВИНИ

Саудівська Аравія відмовилася визнавати українські дипломи через низьку якість освіти

Міністерство вищої освіти Саудівської Аравії прийняло рішення не визнавати дипломи українських університетів, через низьку якість освіти в Україні

Саудівські студенти стикаються з цією проблемою, коли їхні дипломи, отримані в Україні, не проходять процедуру визнання в Саудівській Аравії, повідомляє Arab News.

При цьому студенти-іноземці навчаються в Україні за власний рахунок, а здобути освіту в Україні для них простіше, ніж вступити в університет Саудівської Аравії.

Глава відділу визнання дипломів при Міністерстві вищої освіти Саудівської Аравії Абдулла бін Алі Аль-Катані повідомив, що відомство не схвалило жодного українського диплома.

"Делегації Міністерства вищої освіти за останні кілька років здійснили ряд візитів до українських університетів з метою оцінки якості освіти. Вони повідомляли про численні порушення в університетах, зокрема, про те що на навчання приймають іноземних студентів з дуже низькими оцінками, навіть у медичні вузи", - пояснив представник міністерства.

За словами Аль-Катані, багато студентів, які в Україні вивчають медицину, в Саудівській Аравії закінчили навчальні заклади за напрямом підготовки "література".

"Міністерство вищої освіти вирішило не визнавати дипломи українських університетів. Ми направили делегації, які мають попередити саудівських студентів", - сказав Аль-Катані.

Він додав, що саудівські студенти, які отримують освіту у вишах, не рекомендованих міністерством, мають перевестися до іншого навчального закладу протягом шести місяців.

Аль-Катані зазначив, що в приватному секторі прийнято працевлаштовувати фахівців з дипломами університетів, яких немає в рекомендованому міністерством списку.

"Щоб припинити такі випадки, ми плануємо створити комітет, в який будуть входити представники кількох відомств. Цей орган буде відповідати за перевірку дипломів у всіх секторах економіки", - повідомив Аль-Катані.

Аміра Саббах, яка разом з сестрою закінчила медичний коледж в Україні, розповіла, що саудівська делегація запевнила їх у тому, що молоді люди можуть продовжувати навчання в цьому українському виші. Більше того, члени делегації також пообіцяли визнати їх іноземні дипломи.

"Коли ми повернулися до Саудівської Аравії, міністерство відмовилося визнати наші дипломи. В результаті, зараз ми не можемо влаштуватися на роботу", - каже Аміра.

Ібрагім аль-Марзукі, витративши 35 тисяч саудівських ріалів (близько 70 тисяч грн, - ред.) за один рік навчання, закінчив підготовчі курси в Україні. Після цього він перевівся в британський навчальний заклад, тому що Міністерство вищої освіти попередило його про те, що цей український університет не рекомендований міністерством.

Як повідомлялося раніше, у Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України планують збільшувати кількість іноземних студентівв українських вищих навчальних закладах до 50 тисяч осіб.

Навесні, міністр освіти Дмитро Табачник повідомив, що вперше за роки незалежності в Україні навчаєтьсярекордна кількість іноземних студентів, зазначивши, що іноземці які навчаються за контрактом поповнюють бюджети вищих навчальних закладів.

У 2010/11 навчальному році в Україні вищу освіту здобували більше 48 тисяч студентів із 134 країн світу. Більше всього іноземних студентів із Китаю – 6 тисяч, Туркменістан представлений 5,5 тис. студентів, Росія – 4 тис., Індія – 3 тис., решта студентів з інших країн світу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.