НОВИНИ

Сербський закон про реституцію дискримінує угорців

Згідно з законом про реституцію, прийнятим минулого тижня сербським парламентом, представники окупаційних сил періоду 1941-1945 років та їх нащадки виключаються зі списку осіб, які отримають реституцію майна. Про це повідомляє угорське видання Politics

Коментуючи закон міністр з європейських справ Угорщини Еніко Гіорі зазначила, що закон, який дискримінує угорців, які живуть в Сербії, це – справа не лише Сербії, але й загалом європейська проблема. Гіорі також зазначила, що прийняття такого закону ставить під питання прихильність Сербії до членства в ЄС, і Угорщина передасть своє незадоволення з приводу закону в Європейську комісію. 

Угорські опозиційні партії приєднались до уряду в засудженні закону, який, за їх словами, відроджує принцип колективної провини. Під час свого візиту до Сербії заступник прем’єр-міністра Жолт Шем`єн заявив, що Угорщина відкидає ідею колективної вини, котра також йде в розріз з фундаментальними принципами ЄС та правами людини. 

Як повідомлялось, у вересні парламент Сербії прийняв закон, що передбачає повернення майна та землі, конфіскованих комуністичною владою Югославії після Другої світової війни.

Водночас, уряд Чехії схвалив основні параметри компенсації церквам і релігійним організаціям за майно, конфісковане у них за часів соціалізму. Загалом, на компенсації планується витратити $3,3 млрд.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.