НОВИНИ

В Україні зростає кількість прихильників діяльності громадських організацій

Діяльність неурядових громадських організацій є необхідними для сьогодення України. У цьому переконані 76% українців, свідчить соціологічне дослідження Міжнародної фундації виборчих систем (IFES) в Україні.

Кількість українців, які вважають, що країні потрібні діяльні неурядові організації, з кожним роком зростає. Так, 2005 року такої думки дотримувався 41% респондентів з усіх регіонів країни.

Однак, як показує дослідження, розуміння того, чим же ж займаються такі організації, в українців дуже «розмите».

Чи не найбільшою підтримкою серед українців користуються ті неурядові установи, які опікуються охороною здоров’я, надають гуманітарну допомогу та дбають про права жінок. А от ті, що діють у сфері підтримки демократії та врядування, відходять на задні позиції.

Така ситуація спостерігається практично в усіх регіонах країни, лише у Києві респонденти вважають, що підтримка демократичних перетворень з боку неурядових організацій є більш важливою.

66% українців заявили, що громадські організації займаються проблемами, якими не хоче займатися влада. Утім, більше чверті респондентів (28%) схильні вважати, що такі організації роблять лише те, що приносить вигоду їм самим, а не українському суспільству.

Третина опитаних мешканців східного та південного регіонів країни вважають, що неурядові організації представляють радше іноземні інтереси, а не інтереси всього українського суспільства.

Інакше думають лише на півночі та заході України. Тут переконані, що саме інтереси українського суспільства відстоюють громадські організації (53%).

На півночі та в центрі країни чверть опитаних переконані, що організації повинні працювати виняткові з українських джерел фінансування. Однак майже 60% українців допускають фінансову підтримку як з українського, так і з іноземного джерела.

У рамках дослідження опитано 1,5 тисячі респондентів в 27 областях України.

Нагадаємо, на початку вересня 25 з 34 лідерів громадських організацій під час експертного опитування, проведеного фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва зазначили, що за нової влади можливості українських громадських організацій впливати на прийняття її рішень зменшилися.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.