НОВИНИ

Правозахисники закликають захистити сирійських дисидентів за кордоном

Сирійських дисидентів, що мешкають за кордоном, переслідують представники посольств Сирії. Про це повідомляє міжнародна правозахисна організація Amnesty international.

Правозахисники закликали країни Заходу захистити сирійських опозиціонерів від подібних переслідувань.

За інформацією правозахисників, працівники сирійських дипломатичних відомств фотографували учасників демонстрацій, які протестують проти жорстокого придушення народних виступів у Сирії, а потім погрожували їм.

Amnesty international наводить дані про більше 30 дисидентів, що живуть у восьми країнах, яким погрожували сирійські дипломати, вимагаючи припинити проведення акцій протесту. У деяких випадках репресіям піддавалися родичі дисидентів, що живуть в Сирії.

Як повідомлялось, 2 жовтня сирійські опозиціонери оголосили в Стамбулі про формування об'єднаного фронту проти режиму президента країни Башара Асада, якого звинувачують у тому, що він втягнув країну в стан громадянської війни.

В ході антиурядових протестів у Сирії з вимогою відставки президента, які почалися в березні цього року, загинули понад 2600 осіб.

Нагадаємо, раніше Євросоюз запровадив санкції проти низки високопоставлених сирійських чиновників, а також декількох великих компаній, пов'язаних з сирійським керівництвом. Рахунки цих людей і компаній в Європі заморожені, а чиновникам і бізнесменам заборонили з'являтися на території ЄС. Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що його уряд розглядає ці санкції як оголошення війни.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.