НОВИНИ

Для виходу з кризи новий прем'єр Данії закликала співвітчизників працювати "трохи більше"

Працювати "трохи більше" закликала жителів Данії прем'єр-міністр Хелле Торнінг Шмітт, представляючи сьогодні журналістам програму нового лівоцентристського уряду.

"Якщо кожен з нас не підставить плече і якщо ми не приймемо неприємні рішення, ми не зможемо вийти з кризи", - попередила вона.

Аналізуючи 80-сторінковий документ під назвою "Данія, яку ми побудуємо разом", оглядачі відзначають, однак, що програма лівоцентристського уряду не відрізняється від платформи попереднього правоцентристського кабінету настільки радикально, як очікувалося.

Так, в програмі більше не фігурує "податок на мільйонерів", який планувався, зате збережена розроблена попереднім урядом пенсійна реформа. Коментатори вважають, що заради збереження досить різношерстої коаліції ліві партії були змушені піти на поступки центристам.

Один з лідерів коаліції Віллі Сеундал, що зайняв в кабінеті пост глави МЗС, підтвердив, що програма є результатом компромісу. "Коли в переговорах беруть участь три партії, - сказав він, - то кожна і бере, і віддає".

Документ передбачає фінансове вливання в 10 трлн крон (1,8 млрд доларів) для стимулювання швидкого зростання данської економіки за допомогою масштабних державних проектів і створення 135 тис нових робочих місць.

В області зовнішньої політики поставлена ​​мета вивести данський контингент з Афганістану до кінця 2014 року, а також передбачається необхідність підтримувати рішення про участь данських солдатів в міжнародних військових операціях двома третинами парламентарів.

У сфері імміграційної політики буде збережено "правило 24 років", яке дозволяє іноземцям, що побрались з данцями, проживати в Данії тільки після досягнення 24-річного віку, але буде відмінено введений колишнім урядом постійний митний контроль на кордонах Данії.

У програмі намічено скорочення викидів парникових газів в Данії на 40% до 2020 року по відношенню до рівня 1990 року і отримання половини всієї електрики в країні до цього ж терміну в результаті використання альтернативних джерел енергії.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.