НОВИНИ

У Британії вважають, що Східне партнерство має підготувати країни до вступу в ЄС

Угоди в рамках Східного партнерства не є альтернативою до вступу в ЄС. Про це заявив заступник прем`єр-міністра Великобританії Нік Клегг у інтерв’ю виданню The Economist.

«Це - не зал очікування, де намагаються знайти виправдання для того, щоб зберігати розрив між ЄС та країнами, які хочуть до нього ввійти. Це - платформа. Її треба сприймати як спосіб, в який ми намагаємось зробити відносини між ЄС та Україною, Молдовою, Азербайджаном, Грузією та Вірменією ближчими і ближчими. Що би потім допомагало цим країнам підготуватись до членства в ЄС», - сказав Клегг.

Як повідомляється на офіційному сайті Міністерства Закордонних справ Великобританії, під час своєї промови на самі Східного партнерства Клегг також зазначив: «В інтересах ЄС – запропонувати конструктивну інтеграцію нашим (Східним – Ред.) сусідам, у тому числі через повне членство…Тому Великобританія висловлюється чітко: «ні» запланованій паузі після Хорватії. Кожна країна, яка виконує критерії членства, повинна подавати заявку на членство в ЄС». 

На думку Клегга угоди в рамках Східного партнерства є шляхом для серйозного та реального поглиблення зв’язків.

Коментуючи питання європейських зв’язків України заступник прем’єр-міністра Британії зауважив: «Україна має на 8 млн більше населення, ніж Польща. Вона - потенційна наддержава в Європі. Ми хочемо зробити все, щоб поглибити наші економічні зв’язки з Україною. Я хотів би, щоб ми підписали нову угоду про приєднання до кінця цього року. Це був би сміливий крок у забезпеченні долі України, яка стоїть на якорі в ЄС».

На думку Клегга, для того, щоб Україна могла привабити іноземних інвесторів, вони повинні бути впевнені, що українське законодавство працює ефективно.

«Для того, щоб завершити переговори з ЄС – переговори, які мають зробити революцію в економіці країни, ми повинні побачити чесні вибори, вільну пресу та гарантію того, що опонентів уряду не переслудвють через їх переконання. В іншому випадку парламентам ЄС буде важко ратифікувати угоду, яка наразі - дражливо близько», - додав Клегг.

Нагадаємо, прем`єр-міністр Франції Франсуй Фійон в кулуарах саміту Східного партнерства заявив, що, незважаючи на симпатію до очікувань України та Грузії, вважає нині неефективним обговорення типу відносин ЄС з цими країнами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.