НОВИНИ

Російські спецслужби дозволили ліквідацію «ворогів держави» за кордоном

Російські спецслужби дозволили фізичне усунення громадян, яких влада вважає «ворогами держави», і які проживають закордоном. Про це пише британська газета Daily Telegraph.

Документ, на який посилається видання, носить гриф «для внутрішнього користування», документ  нібито підписаний в 2003 році замголови ФСБ генерал-полковником Михаїлом Нечаєвим.

Згідно з цими відомостями, спецслужби «почали формувати підрозділи», які повинні виявляти, повертати в Росію, а в особливих випадках і ліквідовувати в країнах Ближнього зарубіжжя і Євросоюзу тих, кого на батьківщині обвинувачують у скоєнні особливо тяжких злочинів.

«Були влаштовані низка вбивств у Дубаї, Катарі і Відні, виправданість цих заходів спірна», - пише Daily Telegraph.

Видання відмічає, що останнє з таких вбивств сталося в Стамбулі минулого тижня: «озброєна людина застрелила лідера чеченський повстанців і двох його охоронців».

За даними видання, потенційною метою таких агентів у Великобританії є бізнесмен Борис Березовський. Сам підприємець в інтерв'ю газету повідомив: «Я давно знав про це. Вже було декілька спроб мене убити. На щастя, я був попереджений». За словами бізнесмена, близько місяця тому йому «знову рекомендували не виїжджати за кордон».

Автори матеріалу вважають, що у Великобританії метою спецпідрозділів окрім Бориса Березовського і загиблого Олександра Литвиненка, може бути Ахмед Закаєв. За його словами, він знав, що «щось подібне може статися з ним». Закаєв переконаний, що його «хочуть позбутися до 2012 року, коли Путін повернеться в Кремль».

Нагадаємо, у 2006 році від отруєння полонієм-210 у Великобританії загинув Олександр Литвиненко підполковник, співробітник КДБ-ФСБ, який критикував російську владу і особисто Владіміра Путіна. У 1998 році на прес-конференції з групою співробітників публічно заявив, що керівництво наказало їм убити Бориса Березовського. У 2000 році, після ряду заведених на нього кримінальних справ, втік з сім'єю у Великобританію, де влада Великобританії надала йому політичний притулок.