НОВИНИ

Ізраїль погодився на негайне відновлення переговорів із палестинцями

Влада Ізраїлю в неділю дала згоду на пропозицію "квартету", до складу якого входять Росія, США, Євросоюз і ООН, негайно відновити мирні переговори з палестинською стороною.

"Ізраїль схвалює заклик "квартету" з проведення прямих переговорів між сторонами без яких-небудь попередніх умов", - йдеться в офіційній заяві ізраїльського прем'єр-міністра Біньяміна Нетаньяху.

У свою чергу, представники Палестинської автономії вже назвали дії ізраїльського прем'єра політичним прийомом, за допомогою якого Ізраїль намагається ввести міжнародну громадськість в оману.

Палестинська сторона стверджує, що переговори можна відновлювати лише після того, як буде призупинено будівництво єврейських поселень на спірних територіях.

Нагадаємо, у вересні голова Палестинської автономії Махмуд Аббас направив в ООН заявку про визнання автономії повноправним членом Організації об'єднаних націй. Найближчим часом ця заява буде розглянута Радою Безпеки.

США вже заявили, що виступають проти визнання Палестини, і готові використовувати своє право вето.

Палестинці наполягають, щоб їх держава була визнана в межах 1967 року, включаючи Східний Єрусалим, території західного берега річки Йордан і сектор Газа, і вважають, що ООН має взяти активнішу участь у вирішенні близькосхідного конфлікту.

Основними проблемами на переговорах залишаються питання кордонів, статус Східного Єрусалиму, а також право на повернення палестинських біженців.

Проблемою є також і те, що керівництво Палестинської автономії контролює далеко не всю територію, на якій збирається проголосити незалежну державу.

Сектор Газа залишається під контролем бойовиків радикального угрупування ХАМАС, яке не визнає факту існування держави Ізраїль.

Зауважимо, за результатами нещодавнього опитування Hebrew University переважна більшість жителів Ізраїлю вважають, що якщо ООН проголосує за незалежність Палестини, Ізраїль має прийняти таке рішення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.