НОВИНИ

У Данії запровадили податок на жирну їжу

Данія у суботу, 1 жовтня, стала першою країною світу, де запровадили податок на жирну їжу, прагнучи у такий спосіб сприяти боротьбі з ожирінням населення.

Податок становить 16 крон (близько 2,15 євро) на кілограм насиченої жирної кислоти, який міститься у багатьох продуктах: від молока і масла до піцци. Так, наприклад, ціна 250-грамової упаковки масла збільшиться на 2,20 крони.

В середньому продукти харчування, які зачіпає новий податок, після нововведення подорожчали на 10 відсотків.

Громадяни країни намагалися наперед запастися замороженою піццою, маслом, молоком та м’ясом. Запровадження нового податку викликало черги біля кас супермаркетів.

Цей податок розкритикувала Данська конфедерація промисловців. "Те, як це робилося - адміністративне жахіття. Маю сумнів, що це сприятиме оздоровленню населення. Це просто податок", - заявила представниця конфедерації Гітте Гестегаве.

За її словами, процедура вирахування податку є надзвичайно складною, адже виробник має задекларувати вміст жирів як у процесі виробництва, так і у кінцевому продукті. Водночас, за її словами, Данія хоч і стала першою країною, де запровадили податок на жири, але, швидше за все, не останньою. Інші країни також виношують аналогічні плани.   

Податок на жири - "прощальний подарунок" від правоцентристського уряду. На зміну йому незабаром мають прийти лівоцентристи. У такий спосіб уряд сподівався поповнити спорожнілу державну скарбницю на 1,5 мільярди крон на рік.

Нагадаємо, згідно з даними The Business Insider, найбільш невигідні в Європі умови оподаткування людей з високими заробітками – у Словенії. При цьому Данія опинилася серед держав із найвищими податками.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.