НОВИНИ

Лукашенко оголосив, що у 2012 році Білорусь отримає дешевий газ із Росії

Білорусь у 2012 році отримуватиме газ від Росії за ціною значно нижче від нинішньої. Про це повідомив президент Білорусі Олександр Лукашенко в п'ятницю журналістам.

"У наступному році Білорусь отримає ціни на російський газ значно нижче, ніж ми сьогодні купуємо", - заявив він.

Він також повідомив, що на зустрічі з главою Газпрому Олексієм Міллером останній заявив про те, що це зниження узгоджене з керівництвом Росії. "Це погоджено з керівництвом Росії", - зазначив Лукашенко.

За його словами, в листопаді країни повинні підписати міжурядову угоду і контракти на поставку російського газу в Білорусь.

Лукашенко також додав, що Газпром готовий повністю придбати "Белтрансгаз", який прокачує російський газ західним споживачам. Як зазначив білоруський лідер, 50% акцій, що залишилися, будуть куплені за 2,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, у серпні прем’єр-міністр РФ Владімір Путін пообіцяв, що з 2012 року Росія введе для Білорусі знижуючий «інтеграційний» коефіцієнт при визначенні ціни на газ.

При цьому Міллер зазначив, що розвиток співпраці Росії і України в газовій сфері міг би будуватися за тією ж моделлю, що і з Білоруссю.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.