НОВИНИ

Перевірки у дочірніх компаніях Газпрому ініціювала Литва

Скарга литовського уряду стала підставою для масштабних перевірок газових компаній в Європі. Про це Агентству газової інформації повідомило джерело на газовому ринку.

За його словами, посилання на подання уряду Литовської Республіки містяться в документах, пред'явлених чиновниками Єврокомісії при проведенні інспекцій.

Офіційний представник Єврокомісії Амелія Торрес раніше відзначала, що про цю скаргу відомо, правда, "то не єдиний елемент досьє, не єдина причина, по який ми зробили цю інспекцію".

Уряд Литви звинувачує "Газпром" у встановленні несправедливо високих цін газ. Також прибалтійська республіка має намір вилучити зі складу компанії Lietuvos dujos (Литві належить 17,7% акцій, Газпрому - 37,06%, E. ON Ruhrgas - 38,9%) магістральні газопроводи. Вже розпочаті судові процеси в Литві та Стокгольмському арбітражі.

Нагадаємо, 27 вересня офіцери Єврокомісії провели обшуки в офісах дочірніх компаній Газпрому у Центральній і Східній Європі, а також в офісах деяких європейських покупців компанії. Перевірки відбулися за підозрою в здійсненні постачальниками палива антиконкурентної практики.

У середу, 28 вересня, Газпром висловив здивованість перевірками, однак запевнив, що надасть всю необхідну в рамках вимог законодавства підтримку для проведення інспекцій.

У четвер єврокомісар з енергетичних питань Гюнтер Еттінгер повідомив, що Єврокомісія з усією суворістю поставиться до дотримання антимонопольного законодавства при виявленні порушень конкуренції.

У той же час, він зазначив, що Єврокомісія зараз знаходиться на початковому етапі перевірки. Він сказав, що в даний час ніхто не може передбачити, чим вона закінчиться.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.