НОВИНИ

Прем'єр Угорщини: розширення на схід допоможе вирішити економічні проблеми ЄС

На саміті Східного партнерства у Варшаві угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан заявив, що розширення ЄС на схід треба розглядати не як виклик чи загрозу, а як можливість вирішувати економічні проблеми ЄС. Про це повідомила кореспондент Тижня з Варшави.

"Коли закінчиться криза зони євро, ми повинні подумати, що може посприяти кращому економічному розвитку ЄС. Якщо ми не будемо розширюватися, не будемо експансивними, то економічно Євросоюз втратить свої позиції в світовій конкуренції. Один із найважливіших проектів ЄС є Східне партнерство. Сподіваюсь, що його вийде об'єднати з Балканським  партнерством", - заявив очільник уряду Угорщини, країни, що головувала в ЄС перед Польщею.

Він також зауважив, що сприяти розширенню на схід - це історична місія Польщі.

"Східне партнерство - це гарна річ, але розширення на ЄС на схід - це величезний  шанс, який ми не можемо змарнувати", - підсумував він.

Перед тим під час свого виступу польський прем'єр Дональд Туск зауважив: "Ми свідомі того, що Грузія, Молдова та Україна пов'язували з самітом більше, ніж ми могли сьогодні досягти, йшлося про закріплення однозначної перспективи членства в ЄС. Сьогодні ми не маємо достатніх передумов, щоб це однозначно константувати. Передумов немає як з боку ЄС, так і з боку країн-партнерів. Але ми хочемо, щоб ці передумови з обох боків були по можливості досягнуті".

Голова Європейської Ради Герман Ван Ромпей та голова Європейської Комісії Жозе Мануел Баррозу, за присутності яких перед журналістами зробив заяву Віктор Орбан, щодо порушеного ним питання розширення ЄС на схід не висловлювались.

Нагадаємо також, що у підсумковій Спільній декларації Саміту йдеться про підтримку "європейських прагнень" та "європейського вибору" деяких країн-учасниць Східного партнерства.  Про перспективу членства у тексті документу мова не йде.

Нагадаємо, у липні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна може сприяти подоланню економічної кризи в Греції й інших країнах Європейського Союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.