НОВИНИ

Рада вже наступного тижня розгляне законопроект про декриміналізацію

Голова Верховної Ради Володимир Литвин має намір на погоджувальній раді внести пропозицію розглянути питання про включення до порядку денного на пленарний тиждень президентського законопроекту про декриміналізацію господарських злочинів, а також інших законопроектів, які стосуються цієї теми.

"Я запропоную на погоджувальній раді (3 жовтня – Ред.) усі законопроекти такого напрямку розглянути на предмет включення до порядку денного, а потім - працювати з базовим законопроектом, президентським", - заявив спікер журналістам у місті Новоград-Волинський (Житомирська область) в п'ятницю.

Литвин висловив впевненість, що президентський законопроект буде включений до порядку денного сесії.

Спікер також відзначив, що подальша робота над внесенням пропозицій до законопроекту покаже розстановку сил в парламенті.

За словами Литвина, вищевказані законопроекти можуть бути включені до порядку денного для розгляду їх у середу, 5 жовтня.

Нагадаємо, 27 вересня президент Віктор Янукович вніс до Верховної Ради проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності.

Зокрема, мова йде про внесення змін до Кримінального та Кримінально-процесуального кодексів України, а також до Кодексу України про адміністративні правопорушення, які передбачають запровадження замість позбавлення волі покарання у вигляді штрафів, які будуть складати не нижче суми заподіяної шкоди.

Однак, під цей законопроект не підпадає стаття, за якою судять екс-прем’єра Юлію Тимошенко.

Водночас Литвин не виключив, що у ході розгляду у парламенті дія цього законопроекту буде розширена і на статтю Тимошенко.

Сьогодні регіонал Дмитро Шенцев заявив, що народні депутати від Партії регіонів готові розглянути можливість декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, по якій звинувачують екс-прем'єра Юлію Тимошенко.

Генеральна прокуратура України звинувачує Тимошенко у перевищенні службових повноважень при укладанні "газових контрактів" з РФ в 2009 році, чим державі було завдано збитків на суму понад 1,5 млрд грн.

Експерти вважають, що рішення суду про оголошення вироку для екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко аж 11 жовтня може бути зумовлене необхідністю декриміналізувати статтю Кримінального кодексу, яка дозволить її звільнити. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.