НОВИНИ

Білорусі пропонують €9 млрд в обмін на демократичні реформи

Сьогодні на саміті Східного партнерства прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що МВФ та Європейський Інвестиційний Банк можуть виділити Білорусі €9млрд. Про це повідомляє TheEUobserver

Гроші мають піти на макро- та мікроекономічну підтримку. Крім того, Туск передбачає залучення інвестування та механізмів для стабілізації білоруської валюти, кожен з яких також коштуватиме близько €1 млрд. Умовами для започаткування цих ініціатив має стати повна амністія та реабілітація в’язнів, заарештованих після виборів, проведення переговорів між урядом та опозицією та парламентських виборів відповідно до стандартів ОБСЄ. 

Як повідомлялось, білоруська делегація влаштувала демарш у Варшаві, достроково покинувши самміт країн-учасниць програми «Східне партнерство»

Раніше МЗС Білорусії розповсюдив заяву, в якій йдеться про «дискримінацію» по відношенню до Мінська, яку продемонстрували організаторами самміту до білоруської делегації.

Президента Білорусі Аляксандра Лукашенка на самміт не запрошували, оскільки білоруському лідеру заборонено в'їзд до країн ЄС. Така санкція до Лукашенка застосована через переслідування опозиційних активістів в Білорусі.

Читайте також: Білорусь у вигнанні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.