НОВИНИ

У бюджеті ЄС виявили порушень на €1,8 млрд

Більш як €1,8 млрд фондів з бюджету ЄС за 2010 рік були витрачені неправильно. Про це йдеться у звіті Європейської Комісії, повідомляє The European Voice.

Відповідно до звіту, за 2010 рік Єврокомісією було виявлено більше 10 тис випадків порушень, у тому числі, можливого шахрайства у сфері розподілу коштів зі спільного бюджету ЄС. Для порівняння у 2009 році таких випадків було майже 8 тис. на загальну суму 1,4 € млрд.

Голова служби ЄС, яка займається розслідуваннями шахрайства (OLAF), Ніколас Ілєтт заявив, що найбільше випадків шахрайства пов’язано з витратами на політику зближення ЄС. Загалом, у звіті вказується, що близько €364 млн зникли через шахрайство.

На другому місці за кількістю зареєстрованих порушень (1,8 тис) – витрати на сільськогосподарські фонди ЄС, котрі у 2010 році становили €131 млн, з яких €69 млн було витрачено через шахрайство.

На третьому місці за кількістю порушень були витрати на підготовку Болгарії та Румунії до вступу в ЄС в 2010 році.

За словами Ілєтта, найбільшим ризиком для порушень все ще залишається політика зближення, оскільки кількість проектів в її рамках суттєво збільшилась в період 2007-2013 року.

Ілєтт також додав, що обсяги повернутих фондів все ж зростають, зважаючи на кращу підзвітність. Комісія тепер зобов’язує країни-члени подавати он-лайн звіти про порушення в сфері управління фінансами, що пришвидшує та полегшує контроль. Разом з тим, Франція, Іспанія та Ірландія все ще не імплементували цей механізм.

У звіті також йдеться, що близько €611 млн вже було повернуто країнами до бюджету ЄС у зв’язку з порушеннями під час фінасування політики зближення. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.