НОВИНИ

Голови апеляційного та господарського суду Криму подали у відставку

Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення подання про звільнення голови Апеляційного суду Криму Сергія Луніна та голови Господарського суду АРК Михайла Луцяка. Про це повідомляється на офіційному сайті ВРЮ.

Обидва голови судів самі подали заяви про відставку з посади судді.

Голова Апеляційного суду АРК Сергій Лунін підтвердив, що подав заяву про відставку, однак говорити про причини такого кроку відмовився.

«Так, я подав заяву про відставку. Але - без коментарів», - заявив Лунін.

напередодні в Господарському суді Криму відбулася масштабна перевірка роботи суду та його працівників. Після цієї перевірки голова суду Михайло Луцяк подав заяву про відставку.

Як повідомлялось, 9 вересня, в Апеляційному суді АРК старший слідчий прокуратури Криму Олексій Морозов у супроводі бійців спец підрозділу СБУ провів обшук і вилучив документи та комп’ютери.

Вилучення документів відбувалося у відділі кадрів, секретної частини та в серверній, де зберігається електронний архів суду.

Голова Апеляційного суду Сергій Лунін перебував у цей час у Києві, про причини обшуку йому нічого не було відомо.

За словами Луніна, обшук у суді може здійснюватися тільки за постановою суду, проте «жодним судом така постанова не приймалась».

Згодом  Луніну пред'явлено звинувачення у перевищенні службових повноважень і порушенні у сфері охорони державної таємниці.

Судова асоціація України «Фундація сприяння правосуддю» виступила із заявою, в якій наголошується, що всій справі проти Луніна присвоєно гриф таємності. На думку голови Судової асоціації України Катерини Тарасової, таким чином Лунін позбавлений права на захист.

«Якщо справі присвоюється гриф «таємно», особа не має права поширювати будь-яку інформацію про зазначену кримінальну справу, зокрема намагаючись зібрати факти й докази з метою забезпечити свій захист. Навіть копії постанови про порушення не можуть бути надані іншим особам».

За однією з версій порушення кримінальної справи проти Луніна може бути помста керівництва СБУ та прокуратури в АРК за його відмову дати санкції на прослуховування мобільних телефонів трьох членів Вищої ради юстиції. А саме: голови Вищої ради юстиції Володимира Колесниченка, народного депутата України, голови комітету ВР з питань правосуддя Сергія Ківалова і ректора Одеської юридичної академії Володимира Завальнюка.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.