НОВИНИ

Посол переконує, що Росію не цікавить українська газова труба

Росія вважає більш вигідним для себе будівництво нових газопроводів порівняно з модернізацією наявної газотранспортної системи, у тому числі й української. Про це повідомив під час форуму «Українсько-російський економічний діалог. Перспективи і проблеми економічного співробітництва» посол Росії в Україні Михайло Зурабов.

«Нам вигідно будувати трубопроводи. Новий трубопровід - це додатковий метал, додаткові підрядні потужності, це додаткова труба. Нас ця труба в Україні просто не цікавить. Це минула праця», - підкреслив дипломат .

Зурабов додав, що бажання України збільшити ставку за транзит природного газу також стимулює Росію до будівництва нових газопроводів.

«Крижина найближчим часом відірветься. Скільки цей сигнал не посилаю нашим українським партнерам, вони чомусь думають, що нічого, вихід буде знайдений по української ГТС. Він уже знайдений - його немає», - зазначив посол.

Він підкреслив, що тісний рівень двостороннього економічного співробітництва зараз багато в чому обумовлений спадщиною радянської економічної системи.

Нагадаємо, 19 липня Україна самостійно почала модернізацію ГТС, приступивши, зокрема, до реконструкції магістрального газопроводу «Уренгой – Помари – Ужгород».

Україна сподівається на участь у тому числі й Росії в цьому проекті.

Росія на початку вересня приступилася до запуску першої черги газопроводу «Північний потік» (Nord Stream) пропускною здатністю 27,5 млрд куб. м газу на рік.

Запуск другої черги, що, як очікується, збільшить пропускну здатність до 55 млрд куб. м на рік, запланований на жовтень 2012 року.

26 вересня прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україна домовилася з Росією про створення тристороннього газотранспортного консорціуму за участю Європейського Союзу.

У 2010 році транзит природного газу через територію України збільшився на 2,9%, або на 2 777,41 млн куб. м порівняно з 2009 роком до 98 602,49 млн куб. м.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.