НОВИНИ

Євросуд зобов’язав Україну сплатити 8 тис євро

Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 8 тис євро компенсації за моральний збиток 40-річному уродженцеві Харкова Валерію Третякову за надмірну тривалість утримання його під вартою до засудження. Про це сказано у повідомленні прес-служби суду.

Відповідне рішення він прийняв на засіданні 29 вересня.

Відповідно до повідомлення, у вересні 2007 року Третяков був засуджений за те, що обікрав квартиру й заподіяв її власникові тяжкі тілесні ушкодження, побивши його сковорідкою.

Його було засуджено до 5 років і 7 місяців позбавлення волі, однак його негайно відпустили, оскільки на той час, коли він був засуджений, Третяков вже відбув термін позбавлення волі, до якого його було засуджено.

Третяков скаржився на незаконність його арешту й утримання під вартою в ході судового розгляду, на надмірну тривалість утримання під вартою до засудження, а також на те, що його прохання про звільнення, які він подавав у ході суду, так і не були розглянуті.

Одностайною ухвалою суд визнав факт порушення права на волю й особисту недоторканність, а також права на справедливий судовий розгляд у розумний термін.

Нагадаємо, 15 вересня Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 16 тис євро за моральний збиток батькам із Запоріжжя за неефективне розслідування самогубства їхнього сина.

Крім цього, Євросуд зобов'язав виплатити 35 тис євро компенсації за моральні збитки і 13,6 тис. євро компенсації судових витрат громадянинові 29-річному Івану Нечипоруку, який відбуває ув'язнення у Коломиї (Івано-Франківська область), і його дружині 30-річній Наталії Йонкало, яка проживає в Харкові, за неправомірне поводження з ними у відділенні міліції в Хмельницькому.

Відповідно до звіту комітету міністрів Ради Європи в 2010 році Європейський суд з прав людини зобов'язав Україну виплатити 2,5 млн євро за своїми рішеннями щодо заяв громадян України про порушення своїх прав.