НОВИНИ

Єврокомісія проводить обшуки в дочірних компаніях Газпрому в Європі

Представники Єврокомісії проводять обшук в берлінському представництві дочірньої компанії «Газпрому» - Gazprom Germania.

Офіцери Єврокомісії проводять обшук в берлінському представництві дочірньої компанії «Газпрому» - Gazprom Germania.

За інформацією видання Wirtschaftswoche, обшук проводить більше десяти представників Єврокомісії. Компанію, за інформацією видання, звинувачують у цінових змовах і зловживанням становищем на ринку.

Також MarketWatch повідомляє, що обшуки також пройшли в дочірній компанії «Газпрому» в Чехії - Vemex. Крім того, обшуки проводяться в офісах компаній E.ON Ruhrgas, RWE, OMV, PGNi.

Європейська комісія може підтвердити, що сьогодні чиновники комісії провели раптові перевірки в офісах компаній, що працюють в області постачання, транспортування та зберігання природного газу в ряді держав-членів. Комісія побоюється, що зацікавлені компанії можуть займатися антиконкурентної практикою в порушення антимонопольного законодавства ЄС, або що вони володіють інформацією, що відноситься до такої практики», - йдеться в прес-релізі Єврокомісії.

«Комісія розслідує можливі антиконкурентні практики в галузі поставок природного газу в державах-членах Центральної та Східної Європи. Розслідування фокусується на рівні поставок, де в односторонньому порядку або шляхом угод конкуренція може бути утруднена або затримана. Комісія підозрює обмежувальне поведінка, таке як розділ ринку, перешкоди доступу до мережі, перешкоди диверсифікації поставок, а також можливу експлуататорську поведінку, наприклад, завищені ціни. Будь-яке таке поведінка може бути порушенням антимонопольних правил ЄС, які забороняють зловживання домінуючим становищем та обмежувальної ділової практики», - йдеться у повідомленні.

В Газпромі поки не коментують ситуацію, але готують заяву для преси у зв'язку з обшуками, проведеними представниками Єврокомісії в офісах європейських компаній - імпортерів газу.

«Ми зараз аналізуємо ситуацію і в середу зробимо офіційну заяву для преси», - заявив офіційний представник Газпрому Сергій Купріянов.

Як повідомлялось, у ході переговорів про зону вільної торгівлі з ЄС Україні вдалося домовитися про виключення вимоги про компенсаціюу разі переривання поставок енергоресурсів в Європу з вини третьої сторони. У зв’язку з цим в Міненерго не виключають, що ці домовленості повинні дозволити Україні впевненіше відстоювати свої інтереси в переговорах з Росією.

Також Україна запропонувала віддати Росії частину газотранспортної системи за умови, що третім їх партнером в проекті стане ЄС.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.