НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Ціни на бензин можуть впасти наприкінці листопада

Ціни на бензин та дизельне паливо в Україні можуть знизитися наприкінці листопада – на початку грудня у випадку, якщо відбудеться прогнозоване зниження цін на нафту в світі, а курс гривні до долара сягатиме 8-8,10. Такий прогноз у коментарі Тижню зробив заступник директора науково-технічного центру «Псіхея» Геннадій Рябцев.

«Раніше ми прогнозували, що протягом місяця (вересня – Ред.) буде подорожчання на 20 копійок на бензин. Для дизельного палива наразі ситуація стабільна. Зокрема, стосовно бензину зараз в деяких мережах вже було зафіксовано підняття цін на 5-10, у деяких – на 15 копійок. Це відбулося внаслідок того, що у них закінчилися запаси нафтопродуктів, які були закуплені в серпні за старими ставками акцизу. Відповідно, ціни на партії, які були закуплені за новими ставками акцизу, зросли максимум на 20 копійок. Хоча не по всій Україні. Річ в тім, що зараз протягом останніх двох тижнів було зафіксовано досить суттєве зниження оптових цін на нафтопродукти в Європі. Якщо зараз закупити партії нафтопродуктів і одразу ж продавати їх, то вартість цих нафтопродуктів буде відповідати нинішній вартості палива», – стверджує Рябцев.

Однак, за словами експерта, це можуть дозволити собі не всі імпортери.

«Впродовж найближчого місяця не думаю, що відбудуться суттєві зміни на зовнішньому ринку нафтопродуктів, яке вплине на ціни в Україні. Хоча ми прогнозуємо, що протягом осені буде відбуватися зниження цін на нафту в світі і зниження цін на нафтопродукти в Європі, яке було би стимулом і для українських. Однак, це передбачається, якщо втримається курс гривні до долара на рівні 8-8,10. У такому випадку, повторюсь, за зниженням цін на нафту буде слідувати і зниження цін на нафтопродукти в Україні в тому числі і в роздрібі», – пояснює експерт.

«У такому випадку, за нашими прогнозами, наприкінці листопада-на початку грудня вартість нафтопродуктів може сягати 9,80 за А-95 бензин. Відповідно буде зниження і для дизельного палива також досить суттєве – на 50-60 копійок», – додав Рябцев.

Як зазначає він, існує ще один чинник, який суттєво може вплинути на збереження цін на бензин або їх зниження.

«Є ще один суб’єктивний чинник – відсутність рішення стосовно імпортних мит. Це питання поки не вирішено і зрозуміло, що учасникам ринку не вигідно демонструвати свою нелояльність чи першими піднімати ціни», – зазначив він.

Зокрема, наразі питання щодо введення імпортних мит розглядає Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі. Згідно із законодавством, вона має шість місяців для прийняття рішення.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що ціна на бензин в Україні може підвищитися на 1,30 грн у випадку введення імпортних мит на нафтопродукти.