НОВИНИ

7 країн-членів Ради безпеки ООН вже заявили про підтримку Палестини

Для того, щоб забезпечити собі визнання Палестині залишилось переконати ще дві країни-члена Ради безпеки. Про це повідомляє Le Figaro.

Настрої представників країн-членів Ради безпеки ООН, які зібралися в Нью-Йорку на обговорення питання визнання незалежності Палестини, є дуже різними.

Серед п’яти постійних членів Ради безпеки США вже заявили, що голосуватимуть проти державності Палестини, і разом з Ізраїлем переконують інші країни-члени Ради голосувати проти. Так, під однаковим тиском США, Ізраїлю та Палестини зараз знаходять непостійні члени Ради Безпеки Боснія та Герцеговина та Габон. Для збереження свого обличчя США зараз намагаються забезпечити якомога більше голосів проти та утримання від голосування. На свій бік США вже вдалося прихилити Колумбію та Німеччину.

В той же час, 7 країн вже оголосили свою підтримку Палестині. Серед них: Китай, Росія, Бразилія, Індія, Ліван, Південна Африка та Нігерія.

Залишаються Франція, Португалія, Боснія та Герцеговина та Габон. Перші дві країни ще до початку розгляду питання в Раді безпеки заявляли, що рішення щодо Палестини може мати небезпечні наслідки. Португалія більше схиляється голосувати «за», проте, на думку аналітиків, може змінити своє рішення, якщо Франція та Великобританія утримаються. Коментуючи ж позицію Боснії західний дипломат зазначив: «Вона не буде робити нічого, що дратує американців».

Нагадаємо, для того, щоб рішення в Раді безпеки було прийняте, за нього мають проголосувати принаймні 9 з 15 членів. При цьому, схвально повинні проголосувати всі 5 постійних членів (Росія, Китай, США, Великобританія, Франція) органу.

Коментуючи ситуацію, яка наразі склалася, представник Палестини в ООН Ріад Мансур заявив: «Ми очікуємо, що голосування відбудеться протягом кількох тижнів. Вирішальним є те, що розгляд вже почався. І ми вже готові управляти країною самі». Мансур також не сумнівається, що Палестина вже має необхідну більшість в Раді. «Те, що Генеральний Секретар (Пан Гі Мун) передав нашу заявку на подальший розгляд вже за кілька годин, показує, що не можу бути ніяких сумнівів. І Раді Безпеки є девять держав, які нас визнали», - сказав він.

Завтра ж 15 членів Ради Безпеки ООН завтра зберуться для обговорень вимоги Палестини про визнання. Незважаючи на погрози США про вето Генеральна Асамблея планує вже на цьому тижні сформувати  спеціальну комісію, яка буде займатися вивченням заявки Махмуда Аббаса

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.