НОВИНИ

Платіні передали скандальну футболку і лист про репресії в Україні

Активісти акції «Спасибо жителям Донбасса» залишили для президента УЄФА Мішеля Платіні футболку на ресепшені готелю «Інтерконтиненталь». На футболці зображено бійця УБОЗу на тлі логотипу Євро-2012.

Разом з футболкою Платіні передали лист про репресії в Украні, які здійснюються під прикриттям Євро-2012. 27 вересня активісти спробують пересвідчитися, чи їхні «сувеніри» передали Платіні.  

Присутній на акції Олександр Данилюк підтвердив, що компанія ProstoPrint дійсно друкувала футболки з логотипами Євро.

Активіст підкреслив, що у компанії є підтверджуючі документи про те, що ці футболки були замовлені представниками українських спецслужб, які й спровокували ситуацію навколо ProstoPrint.

Данилюк також повідомив, що 26 вересня у Львові перекладач неправильно переклав Платіні питання поставлене активістами акції «Спасибі жителям Донбасу». Питання було поставлене таке: «Чи знає Платіні, що під брендом Євро-2012 в Україну творять репресії?».

За словами Данилюка перекладач перевів це питання так: «Чи знає Платіні, що вся Україна вдячна жителям Донбасу?». Платіні відповів, що нічого про це не знає.

Як повідомлялось, поки перекладач відтворювала це питання Платіні французькою мовою, на нього спробував відповісти російською мовою віце-прем’єр Борис Колесніков.

Він зокрема зазначив, що за три дні до випуску футболок із надписом «Спасибо жителям Донбаса», фірма ProstoPrint виготовила футболки з логотипом УЄФА. Потім, продовжив Колесніков, коли їй не було куди діватися від відповідальності за це, фірма вирішила «викрутитися» у досить оригінальний спосіб, випустивши футболки з вищезгаданим надписом.

«Так зробила ця фірма, щоби проблему крадіжки інтелектуальної власності перекрутити у політичну проблему», - зазначив Колесніков, після чого, звертаючись до журналістки сказав: «Покорректней вопросы задавайте».

Нагадаємо, 21 вересня власник компанії ProstoPrint Денис Олєйніков виїхав з родиною з України. Олєйніков заявив, що увечері 19 серпня йому вперше пригрозили розправою над сім'єю, після чого він вирішив найняти охоронне агентство.

Слідче управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ Києва порушило кримінальну справу проти близько 10 посадових осіб поліграфічної компанії ProstoPrint за підозрою в незаконному використанні торговельного знака-емблеми чемпіонату Європи з футболу 2012 року на футболках, чашках, кепках і іншій продукції.

Раніше відбулися обшуки у цій компанії. За словами власника компаній ProstoРrint та futbolka.ua Дениса Олєйнікова, УБОЗ захопив офіси його фірм нібито через друк футболок з написом "Спасибо жителям Донбасса…".

7 вересня Денис Олєйніков звернувся до президента Віктора Януковича з відкритим листом, в якому заявив про свою готовність просити політичного притулку за кордоном.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.