НОВИНИ

Янукович продовжив мораторій на продаж гуртожитків

Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін і доповнень до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків». Про це Тижню повідомили у прес-службі глави держави.

Як заявив президент, віднині мешканців гуртожитків не матимуть права відселяти з приміщень, у яких вони мешкають.

«Кожен українець має бути впевненим у своєму майбутньому у власних стінах», - наголосив Янукович.

Згідно із Законом, на приватизацію мають право громадяни, які на законних підставах тривалий час (не менше п'яти років) зареєстровані і фактично проживають у гуртожитках, призначених для проживання одиноких громадян або для проживання сімей, та не мають іншого власного житла.

Нова редакція Закону передбачає обов’язкову передачу гуртожитків у власність територіальних громад із подальшою їх приватизацією і визначає порядок цієї процедури. Документ передбачає також подовження на три роки мораторію на відчуження гуртожитків.

«Основна новація: закон передбачає продовження мораторію на відчуження (крім передачі у комунальну власність) гуртожитків, які перебувають у повному господарському віданні або оперативному управлінні підприємств, організацій, установ незалежно від форм власності, або увійшли до статутних фондів акціонерних чи колективних підприємств, створених у процесі приватизації чи корпоратизації, на строк реалізації державної програми передачі гуртожитків у власність територіальних громад, але не менше шести років з дня опублікування Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків», - прокоментувала новації закону Радник Глави держави - Представник Президента у Конституційному Суді Олена Лукаш.

Нагадаємо, у жовтні 2010 року була створена постійно діюча робоча група, як допоміжний орган Кабінету Міністрів з проблем мешканців гуртожитків. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.