НОВИНИ

Януковича просять позбавити Умань щорічного паломницького випробування

Черкаська обласна організація Української народної партії пропонує перенести прах цадика Нахмана з Умані в Ізраїль.

Як повідомили Тижню у прес-службі партії, про це йдеться у листі до президента Віктора Януковича, голови обласної державної адміністрації Сергія Тулуба та міського голови Умані Юрія Бодрова.

«Щороку у вересні приїзд до Умані тисяч паломників стає випробуванням для місцевого населення. Ситуація в Умані може стати вибухонебезпечною, адже паломників стає все більше, незадоволення уманчан - ще глибшим, а місцева влада і правоохоронці демонструють повну безпорадність у плані врегулювання ситуації», - пояснили у партії.

За словами голови Черкаської облорганізації УНП Леонід Даценко, ідею перевезти прах Нахмана колись висловили самі хасиди.

«А з огляду на те, що зараз паломництво набуває некерованих форм, це наразі стало необхідністю. Уже в цьому році було кілька інцидентів, в результаті яких жителі Умані потрапили до лікарні з травмами.

Хочу наголосити, що Умань – це частина української держави, де має виконуватися українське законодавство і не мають порушуватися права громадян України, тому влада має не лише сприяти хасидській стороні, чим вона, на наше глибоке переконання, займалась останні роки, а турбуватись передовсім про дотримання конституційних прав громадян України» – підкреслив Даценко.

Нагадаємо, цього року в Умані ввели пропускний режим для гостей і місцевих жителів. У місті з вечора 24 вересня чергують понад 450 міліціонерів, могилу Нахмана охороняють бійці “Беркута”.

Раніше черкаська облорганізація ВО «Свобода» обурилася бездіяльністю влади всіх рівнів, що не вжила жодних дій для припинення агресії хасидів щодо українців і припинення масового безладу, який щорічно здійснюють хасиди в Умані на своє релігійне свято».

25 серпня, в Умані співробітники спецпідрозділу МВС "Беркут" оточили прибічників партії "Свобода", які проводили зустріч, а потім рушили від пам'ятника Гонті і Залізняку, скандуючи: "Умань без хасидів".

Міліція провела затримання 60 активістів організації. У МВС заявили, що у затриманих були димові шашки, рогатки і інші предмети нападу. Пізніше міліція випустила всіх затриманих членів ВО "Свобода". Дехто із затриманих одержали травми різного ступеня важкості.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.