НОВИНИ

У суді над Тимошенко сьогодні очікуються дебати

Сьогодні Печерський районний суд продовжить розгляд кримінальної справи проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко за обвинуваченням у перевищенні влади при укладенні газових контрактів з Росією у 2009 році. Судове засідання розпочнеться о 15.00.

Нагадаємо,  що останнє судове засіданні у справі Тимошенко відбулося 12 вересня, коли суддя Родіон Кірєєв оголосив 15-денну перерву, щоб захист встиг підготуватися до судових дебатів, після яких суд видалиться у дорадчу кімнату для винесення вироку. 

Таку велику перерву  захист екс-прем’єра розцінив як те, що концепція обвинувачення розвалилася і суд не готовий оголосити вирок.  

Експерти вважають, що двотижнева перерва у суді над Тимошенко викликана тим, що зараз влада шукає оптимальний варіант, як вийти зі справи з найменшими втратами. За інформацією ЗМІ, влада розробляє три варіанти звільнення Тимошенко шляхом корекції законодавства, при чому усі - з подачі опозиції. Найбільш імовірним називають варіант зміни суб’єктності, для чого потрібно підправити ст. 364 Кримінального кодексу, уточнивши, хто саме підпадає під визначення «посадові особи».

14 вересня захист Тимошенко зареєстрував у канцелярії Печерського суду клопотання про поновлення судового слідства.

За словами адвокатів, 8 вересня суд завершив судове слідство й перейшов до стадії судових дебатів, допустивши при цьому низку помилок. Зокрема, судом не було досліджено низку матеріалів, які виправдовують Тимошенко. Серед цих документів: доручення Тимошенко колишньому міністрові палива й енергетики Юрію Продану про повідомлення керівництву НАК "Нафтогаз України" про зміст урядових директив на укладення газових угод з Росією в 2009 році, консолідована фінансова звітність "Нафтогазу" за 2009 рік, а також висновок центру судових експертиз "Альтернатива".  Захист Тимошенко заявив, що ці документи було залучено до матеріалів справи, однак не було оголошено й досліджено в судовому слідстві, що робить неможливим посилатися суду на ці документи під час винесення вироку.

23 вересня адвокати Тимошенко заявили, що суддя Родіон Кірєєв ніяк не відреагував на клопотання про негайне поновлення судового слухання справи.

Нагадаємо, що суд над Тимошенко розпочався 24 червня. Як зазначив захисник Тимошенко Микола Сірий, у справі було допитано понад 30 свідків на прохання обвинувачення і лише два - на вимогу сторони захисту. При цьому захисту Тимошенко було відмовлено у допиті понад двадцяти свідків. «Якщо проаналізувати ці свідчення, то переважна більшість їх - власні роздуми, загальні судження, припущення та політичні оцінки», - вважає Сірий. Адвокат переконує, що у діях екс-прем'єра Юлії Тимошенко під час підписання газових контрактів з Росією у 2009 році немає ні перевищення влади, ні перевищення службових повноважень.

З 5 серпня Тимошенко перебуває під арештом. Її утримують у Лук’янівському СІЗО. За цей час екс-прем’єр заявила про погіршення свого здоров’я. Вона навіть підозрювала, що її могли отруїти. При цьому вона не підпускала до себе комісію МОЗ, вимагаючи зустрічі із особистим лікарем та медсестрою. 23 вересня адвокати заявили, що стан здоров’я екс-прем’єра дещо покращився

Арешт Тимошенко викликав хвилю критики міжнародних громадських організацій та політиків, як в Україні, так і за кордоном. Однак суд не погодився відпустити Тимошенко на поруки на численні звернення та заклики

Суд також відмовляє у побаченнях з Тимошенко. Зокрема, суддя Кірєєв не дозволив відвідати екс-прем’єра у СІЗО народним депутатам та  президенту Європейської Народної Партії Вілфріду Мартенсу.   Не отримав відповіді від суду на запит про можливість відвідати Тимошенко і глава представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.

Сама Тимошенко раніше заявляла, що судовий процес проти неї завершиться обвинувальним вироком, і що за ґратами її життю загрожуватиме небезпека.

Екс-прем’єр упевнена, що головуючий суддя Родіон Кірєєв фальшує її справу. Вона, зокрема, називає його «злочинцем в мантії». На думку Тимошенко, для Кірєєва судовий процес з розгляду її справи стане останнім у його суддівській кар’єрі. Раніше повідомлялося, що у судовій практиці Кірєєва були незначні справи про дрібні розкрадання на суму до 1000 гривень і побутове хуліганство.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.