НОВИНИ

ЄС обіцяє пробачити Україні можливу призупинку транзиту газу не з її вини

У ході переговорів про зону вільної торгівлі з ЄС Україні вдалося домовитися про виключення вимоги про компенсацію з нашого боку в разі переривання поставок енергоресурсів в Європу.

Таким чином, Україна убезпечила себе від можливих претензій Європи у разі початку чергової газової війни з Росією, йдеться у у статті «Украина подготовила тыл для газовой войны» для газети «Коммерсант-Украина».

Про це повідомив уповноважений уряду з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький.

«В угоді ми вийшли на прийнятні формулювання щодо режиму торгівлі енергетичними товарами. Ми не гарантуємо транзит і не гарантуємо безперервність поставок», -пояснив у свою чергу учасник переговорів, директор департаменту міжнародних економічних відносин Мінагрополітики Тарас Качка.

Досі ЄС наполягав на тому, що в разі припинення поставок газу Україні повинна компенсувати його вартість. У нинішньому договорі єдина гарантія, яку дає Україна,- те, що вона законодавчо не перешкоджатиме транзиту газу, зазначив Качка.

«В угоді зазначено, що жодна зі сторін не може бути відповідальною за переривання, обумовлене діями третьої сторони, або суб'єктами, підконтрольними третій стороні», - сказав він.

Джерела в Міненерго зазначають, що ці домовленості повинні дозволити Україні впевненіше відстоювати свої інтереси в переговорах з Росією.

Нагадаємо, раніше глава НАК «Нафтогаз Україна» Євген Бакулін заявив, що компанія накопичила достатньо газу в підземних сховищах для осінньо-зимового сезону. А президент Віктор Янукович заявив, що Україна підготувала документи, необхідні для подачі позову до арбітражного суду для розриву чинного газової угоди з Росієюу разі необхідності.

Зазначимо, що 24 вересня відбулася зустріч президента Януковича із його російськими колегами Путіним та Мєдвєдєвим.

 Після переговорів Янукович заявив про суттєвий прогрес у газових переговорах між Україною і Росією. У свою чергу прес-секретар російського президента зазначила, що між Росією і Україною досягнуто суттєвого прогресу в питаннях ставки транзиту газу в Україну.

За даними джерел, Росія за підсумками переговорів вже не наполягає на членстві України в Митному союзі і готова обговорювати створення тристороннього газового консорціуму з Євросоюзом на базі української газотранспортної системи (ГТС).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.