НОВИНИ

Глава ВРЮ вважає, що оцінювати дії Кірєєва і Вовка слід після вироків Тимошенко і Луценку

Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко вважає, що давати остаточну оцінку діям суддів Печерського районного суду Києва Родіона Кірєєва й Сергія Вовка, які головують у справах проти екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко й екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, доцільно лише по закінченні судового провадження у цих справах.

Про це він сказав в ефірі телекомпанії "5 канал" 24 вересня.

"Я хочу сказати про те, що є звернення народних депутатів із цього приводу, і в нас призначена перевірка... Ми зараз почнемо перевірку під час розгляду справи, усі сказали, що Вища рада юстиції не може втручатися в розгляд справи по суті, коли провадження у ній не закінчено. Те, що ми розповіли про перевірку - уже небезпечно для незалежності суддів, ми впливаємо. Тому перевірки тривають, щодо Кірєєва, щодо Вовка і багатьох інших суддів... Ми будемо робити висновки колегіально тоді, коли буде закінчено процес", - сказав Колесниченко.

Також він зазначив, що зараз необхідно законодавчо врегулювати випадки, коли Вища рада юстиції й Вища кваліфікаційна комісія суддів можуть впливати на суд у разі порушення прав людини.

Нагадаємо, про відкриття провадження Вищою радою юстиції відносно судді Кірєєва 7 вересня заявив адвокат екс-прем’єра Юлії Тимошенко Юрій Сухов.

22 липня Вищою радою юстиції призначено перевірки судді Печерського районного суду м.Києва Родіона Кірєєва у зв’язку з надходженням депутатських запитів народних депутатів України Власенка С.В., Шустік О.Ю., Шкіля А.В. та Боднар О.Б., проголошених під час засідання сесії Верховної Ради 8 липня 2011 року.

Раніше Тимошенко також заявила, що вважає за необхідне порушення кримінальної справи проти Кірєєва. За її даними, Кірєєв підозрюється у винесенні 20 свідомо неправосудних рішень і покритті наркобізнесу, розбою, побиттів, злочинів проти особи, реабілітації вбивць. У той же час Апеляційний суд Київської області заперечує прийняття Кірєєвим свідомо неправосудних рішень

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.