НОВИНИ

У Кремлі розповіли, навіщо запросили Януковича

Президенти Росії та України Дмітрій Мєдвєдєв і Віктор Янукович у суботу обговорять на двосторонній зустрічі питання розмежування в Керченській протоці і розширення подальшої співпраці, а також врегулювання проблем у газовій сфері. Про це повідомили в прес-службі президента РФ.

Візит Януковича відбудеться на запрошення Мєдвєдєва, зазначається у повідомленні.

Російсько-українське співробітництво у газовій сфері в Кремлі назвали однією з пріоритетних тем майбутніх переговорів в резиденції глави російської держави Завидово у Тверській області.

"Російська сторона, грунтуючись на непорушності діючих контрактів у цій галузі між господарюючими суб'єктами Росії та України, готова до розширення двостороннього співробітництва в газовій та інших сферах, включаючи розробку спільних взаємовигідних інвестиційних проектів", - йдеться в повідомленні прес-служби Кремля.

При цьому, підкреслюється в ньому, у Москві "розраховують на врегулювання проблем, що виникли в газовій сфері з українською стороною на двосторонній основі, як в інтересах двох країн, так і з метою забезпечення енергетичної безпеки Європи".

Зазначимо, Україна домагається перегляду газових контрактів з РФ, вважаючи ціну на газ завищеною, а ціну на транзит - навпаки, заниженою.

Передбачається, що на переговорах в Завидово в контексті торгово-економічного та інвестиційного взаємодії сторони обговорять тематику Митного союзу, сказано в повідомленні.

Крім того, на зустрічі Мєдвєдєва і Януковича очікується обговорення проблематики Азово-Керченського врегулювання, питань військово-технічної співпраці, важливих проектів у гуманітарній сфері, повідомляє прес-служба Кремля.

Також очікується, що президенти обговорять хід підготовки Другого російсько-українського міжрегіонального економічного форуму в Донецьку, а також п`ятого засідання Російсько-Української міждержавної комісії.

Остання зустріч глав двох держав проходила в Душанбе на полях саміту СНД.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.