НОВИНИ

Махмуд Аббас закликав членів ООН підтримати незалежність Палестини

Махмуд Аббас виступив на сесії Генеральної асамблеї ООН, де звернувся до учасників засідання Генеральної асамблеї за підтримкою у визнанні незалежності Палестини.

«Мені хотілося б повідомити вам перед початком свого виступу про те, що я як – президент Палестинської держави і голова виконкому Організації визволення Палестини – подав шановному генеральному секретарю ООН Пан Ґі Муну, заяву з проханням про прийняття до числа повноправних членів ООН Палестини, з кордонами на 4 червня 1967 року, з Єрусалимом в якості столиці», - заявив Махмуд Аббас.

За його словами, позиція Ізраїлю з питання про будівництво єврейських поселень на палестинських територіях зробила неможливим продовження двосторонніх переговорів, однак палестинці готові до їх відновлення, якщо ця позиція зміниться.

Ізраїль та США висловили жаль у зв’язку з поданням палестинцями заявки на визнання незалежності, і знову закликали владу Палестинської автономії до переговорів.

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, виступаючи в ООН на засіданні Генеральної Асамблеї, сказав, що палестинцям вже час визнати право Ізраїлю бути єврейською державою. Він також зазначив, що Палестинська автономія повинна спочатку домовитися про умови миру з Ізраїлем, а вже потім заявляти про створення суверенної держави.

Україна поки не визначилась зі своєю позицією під час голосування.. Він також зазначив, що «Україна послідовно підтримує право палестинців на самовизначення і створення в майбутньому незалежної палестинської держави, яка співіснувала б у мирі й безпеці з Ізраїлем. Ми переконані, що вирішення ізраїльсько-палестинського конфлікту можна досягти лише шляхом переговорів на основі відповідних резолюцій Ради безпеки ООН та досягнених раніше домовленостей між сторонами конфлікту», - зазначив прес-секретар українського МЗС Олександр Дикусаров.

Росія заявила, що підтримає палестинську незалежність.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.