НОВИНИ

Литвин вважає, що Азарову потрібно демострувати приклад виконання законів

Верховна Рада і Кабінет міністрів повинні законодавчо відпрацювати механізми своєї взаємодії. Про це заявив спікер Верховної Ради Володимир Литвин в ефірі телеканалу «Рада», коментуючи заяву прем'єра Миколи Азарова, що він не бачить причин для докорів в бік Кабміну.

«Урядові законопроекти має доповідати член уряду. Я думаю, що в цю п’ятницю була та межа, яку переступати не можна», - зазначив він.

«І коли прем’єр-міністр демонструє своє здивування, я думаю, що треба виконувати закон «Про Кабінет міністрів України» і «Про регламент Верховної Ради», і показувати приклад, що ці закони виконуються», - вважає спікер.

«Якщо ж вони не подобаються, треба пропонувати зміни до відповідних законів. Далі отакі взаємовідносини терпіти не можна», - заявив Литвин.

«Далі не можна терпіти те, що я пишу листи, де показую, що складається негативна брутальна практика щодо взаємин. У відповідь звучить таке: «Так ми ж працюємо?». Так і ми ж не гуляємо. Давайте працювати разом і виконувати закони», - обурився він.

За словами Литвина, тільки в разі нормальної роботи «не буде законів-метеликів».

«Не секрет є те, що більшість законопроектів, які отримують зауваження від президента, тобто повертаються до Верховної Ради з вето, це урядові законопроекти», - уточнив він.

Як повідомлялось, 23 вересня на засіданні парламенту Литвин заявив, що Рада не буде проводити традиційну «годину питань до уряду» через те, що на засіданні присутні не всі члени Кабміну.

Він розкритикував уряд за неконструктивну роботу з парламентом і зазначив, що на розгляд Радою законопроектів Кабміну приходять заступники міністрів, а на засіданнях комітетів присутні в найкращому разі керівники департаментів.

Також спікер виступив з ініціативою наступного пленарного тижня 4-7 жовтня не розглядати жодного законопроекту Кабміну, поки не буде налагоджено нормальну співпрацю

У відповідь прем'єр-міністр Микола Азаров назвав Критику Литвина безпідставною.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.