НОВИНИ

УПЦ КП та УАПЦ відновили діалог про створення єдиної церкви

Глава УПЦ КП Патріарх Філарет та очільник УАПЦ Митрополит Мефодій відновили діалог про подолання розколу українського православ'я та створення єдиної церкви. Про це йдеться у спільній заяві церковних ієрархів, яку оприлюднила прес-служба УПЦ КП

«Ми свідомі того, що цей шлях  складний. Але разом з тим і ми самі, і єпископат, духовенство та вірні очолюваних нами церков завжди розуміли і визнавали шкідливість наявного розділення та виявляли бажання знайти спосіб його подолання», – йдеться у заяві.

Філарет та Мефодій звертають увагу на поділ суспільства, суперечки між політиками та різноманітні спроби посіяти ворожнечу на мовному та національному ґрунті, і вважають, що однією з причин такої ситуації є «брак єдності православної церкви в Україні». Вони заявляють, що робитимуть все можливе для єднання українського суспільства, а зокрема, подолання церковного розділення.

«Під час спілкування ми прийшли до спільного висновку: попередні непорозуміння та суперечки не повинні закривати нам шлях до діалогу, примирення та, у підсумку, досягнення церковної єдності», – йдеться у заяві.

Глави УПЦ КП та УАПЦ закликали єпископат, духовенство та вірних очолюваних ними церков, а також українську громадськість сприяти остаточному утворенню в Україні єдиної помісної церкви.

Як повідомлялось, нещодавно патріарх Філарет заявив, що готовий піти з посади предстоятеля УПЦ КП, якщо в Україні буде створена єдина православна церква.

Раніше Філарет також заявляв, що серед українських православних церков є ідея єднання. Однак, на його думку, її створенню перешкоджає позиція Росії.

Зазначимо, що на об'єднання українських православних церков сподівається, зокрема, Всесвітній Патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I.

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Святослав (Шевчук) також вважає реальним створення єдиної помісної церкви в Україні.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.