НОВИНИ

У Харкові заявляють, що вакцини Аніщенка до їхніх лікарень не дійшли

Держава припинила постачання вакцини для щеплень дітям в Харкові. Про це повідомила заступник Харківського міського голови з питань охорони здоров'я і соціального захисту населення Світлана Горбунова-Рубан.

«Це прорахунок нашого Міністерства охорони здоров'я, яке забезпечує відповідні державні постачання. На рік нам потрібно більше 30 млн грн. на матеріал, який використовується для вакцинації згідно з календарем щеплень. Харкову виділили трохи вакцин для щеплень, але більше їх не дають, і зараз у нас немає можливості прищеплювати дітей», - відмітила чиновник.

Вона підкреслила, що місто не може самостійно купувати прищепний матеріал, оскільки його централізовано купує міністерство.

«Зараз ми можемо тільки чекати, поки держава нам його надасть. Але цей матеріал продається в аптечній мережі, і у кого є можливість придбати і зробити вчасно щеплення своїй дитині, ми настійно рекомендуємо так і поступити. На сьогодні іншого виходу немає», - цитує Горбунову-Рубан прес-служба міськради.

Водночас, У Міністерстві охорони здоров’я завили, що за програмою імунопрофілактики забезпечено майже 100% потреб України.

Як відомо,  ситуація з браком вакцин для щеплення дітей спостерігається в країні з початку року. Дітям не проводять необхідні щеплення починаючи з пологового будинку, закінчуючи школярами.  

19 липня МОЗ визнало, що в Україні практично немає вакцин для проведення щеплень дітям у зв'язку з тим, що графік їх закупівлі було порушено. В результаті міністерство підготувало проект наказу про новий календар щеплень, включаючи інструкції для лікарів про дії в ситуації, що склалася. При цьому міністерство звинуватило у зриві закупівель компанії, які є постачальниками найбільш затребуваних ліків для міністерства, мовляв, вони завищують ціни на препарати або зривають тендери з їх закупівлі.

27 липня міністр охорони здоров'я Олександр Аніщенко прогнозував повне забезпечення вакцинами до листопада.

17 серпня, прем'єр-міністр Микола Азаров назвав ситуацію із закупівлею ліків надзвичайною і потім заявив, що має намір у найближчі кілька тижнів розглянути питання відповідності Олександра Аніщенка займаній посаді міністра охорони здоров'я. Через два дні Міністерство охорони здоров'я відзвітувало, що завершило процедуру закупівлі імунобіологічних препаратів на 2011 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.