НОВИНИ

Жозе Тейшейра: Ситуація в Україні за останній рік погіршилася

Україна отримує таку саму технічну допомогу, як і країни-кандидати, що ведуть перемовини про вступ до ЄС. Про це заявив голова Представництва Євросоюзу в Україні Жозе Мануел Пінту Тейшейра під час зустрічі у київській книгарні «Є». Про це пише Жанна Безп'ятчук у черговому числі Українського тижня.

«Разом із тим такі програми, як TACIS, Twinning, на мою думку, працюють в Україні неефективно. Чому? Я мушу сказати, що ситуація в Україні за останній рік погіршилася», - зазначив він.

Тейшейра зауважив, що раніше в Україні діяло Координаційне бюро європейської та євроатлантичної інтеграції Cекретаріату Кабміну, був координаційний орган і в Мінекономіки.

«Перший нині розпущений, другий діє. Це можна пояснити адміністративною реформою», - зазначив він.

Крім того, він зазначив сьогодні змінилися переговірники і тепер не зрозуміло, х то за що відповідає.  

«Раніше ми працювали з досвідченими переговірниками. Сьогодні їх перевели на інші місця. Тепер ми не знаємо, з ким мати справу, хто за що відповідає», - заявив Тейшейра.

«Відповідальність за євроінтеграційні питання взяв на себе віце-прем’єр Андрій Клюєв, я маю з ним хороші стосунки», - зазначив він.

«Але інституційно процес змін не завершений. Саме це зменшує ефективність допомоги, яку надає Україні ЄС», - додав Тейшейра.

Європейський політик наголошує, що «якщо євроінтеграція є справді пріоритетом вашої держави, то треба мати чіткі структури, залучати громадянське суспільство й вимагати відповідальності від держслужбовців».

«Танго танцюють двоє, тобто мають працювати обидві сторони», - зазначив він.

Більше читайте у матеріалі "Танго танцюють двоє" у №39 Тижня.

Нагадаємо, раніше Тейшейра заявляв, що на думку керівників Євросоюзу, за обставин, які склалися в Україні навколо справи Тимошенко, процес підписання та подальшої ратифікації Угоди про асоціацію України з ЄС може загальмуватись.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.