НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

У Могилянці сьогодні вирішуватимуть, що робити далі

Студентські організації Національного університету «Києво-Могилянська академія» не були ознайомлені із планами проведення акції протесту, яка триває під стінами академії. Про це у коментарі Тижню повідомив президент Києво-Могилянської академії Сергій Квіт.

«Наші могилянські організації про це нічого не знають. Вони не були поінформовані про цю акцію», - заявив Квіт.

За його словами, сьогодні відбудеться спеціальна зустріч з лідерами студентських організацій Могилянки, «де, зокрема, це питання буде обговорено також». «У нас також є для розгляду ряд інших важливих питань», - написав президент НАУКМА на своїй сторінці у Facebook.

Сергій Квіт у коментарі Тижню розповів, що виходив до учасників акції протесту під стінами академії.

«Я виходив до них, просив показати мені посвідчення студентські, чи є там наші студенти. Там були наші студенти. І були якісь абсолютно дивні люди. Коли я спитав, хто ви, вони в такому дусі відповідали: ну, припустимо, ми студенти інших університетів. Тобто це виглядало чесно кажучи дуже нечемно, і, я б сказав, по-хамськи», - розповів президент академії.

Нагадаємо, напередодні біля Києво-Могилянської академії почалася безстрокова акція протесту студентів проти політики Міносвіти під керівництвом Дмитра Табачника.

Як зазначила у своєму блозі Олена Білозерська, загальностудентський страйк проти Табачника під стінами Могилянки оголосили Братство святого Луки, КУПР спільно зі студентською молоддю.

Зазначимо, що член Братства святого Луки Дар’я Степаненко напередодні в ході форуму міністрів освіти європейських країн вдарила міністра освіти і науки, молоді й спорту Дмитра Табачника букетом квітів. Степаненко є студенткою Національного університету "Києво-Могилянська академія".

Це вже не перша гучна акція Братства святого Луки. Зокрема, його активісти влаштовували смаження яєшні на Вічному вогні. Наразі триває судове слідство над активісткою об’єднання Ганною Сіньковою, яка смажила яєшню на Вічному вогні у київському парку Слави. Її судить суддя Родіон Кірєєв, який є головуючим у справі екс-прем’єра Юлії Тимошенко. 30 червня він звільнив Сінькову під підписку про невиїзд.

Також активісти Братства проводили акції солідарності із російськими політв’язнями, а також у вересні цього року встановили біля Київського оперного театру пам’ятник Дмитру Богрову, людині, яка 100 років тому вбила тут російського прем’єр-міністра Столипіна.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.