НОВИНИ

70% ізраїльтян вважають, що Палестину треба визнати

За результатами нещодавнього опитування Hebrew University переважна більшість жителів Ізраїлю вважають, що якщо ООН проголосує за незалежність Палестини, Ізраїль має прийняти таке рішення. Про це повідомляє The Guardian.

Разом з тим, ізраїльський уряд думає інакше. Так, прем’єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху стоїть на позиції невизнання Палестини та заявляє, що мир у регіоні буде неможливим, якщо Палестина піде до ООН.

Такі заяви вже викликають відгуки в суспільстві. Зокрема, нещодавно 80 видатних інтелектуалів країни зібрались на центральній площі Тель-Авіва, щоб продемонструвати свою підтримку палестинській державності в межах кордонів 1967 року.

Лідер групи інтелектуалів письменник Сефі Рачлевські заявив: «Ми матимемо вплив, оскільки ми представляємо спадщину справжнього єврейського сіонізму, і те, що ми кажемо, є очевидним: Палестино, ти не повинна отримувати нашу згоду, щоб створити державу. Угоди про її кордони можуть тривати».

Зважаючи на нещодавні протести в Палестині проти офіційної позиції Ізраїлю міжнародна спільнота все ж побоюється розгортання масових сутичок між представниками двох близькосхідних регіонів. Саме тому, як повідомляє Le Figaro, ООН вирішила до суботи направити до Ізраїля 22 тис поліцейських для підтримання порядку в країні.

Нагадаємо, сьогодні президент Палестини Махмуд Аббас має виступити в ООН з заявою про визнання.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.