НОВИНИ

  ▪   Ірина Шарпінська

Студенти влаштували сидячий протест на Михайлівській площі

У відповідь на заборону проводити марш і акцію протесту на Михайлівській площі представники студентських організацій влаштували «сидячий» мітинг. Про це повідомив кореспондент Тижня.

Представники виконавчої служби забороняють студентам проводити акцію протесту на Михайлівській площі у Києві.

Вони посилаються на ріщення Окружного адміністративного суду Києва, який за позовом Київської міської державної адміністрації заборонив проведення масових заходів у центральній частині міста 22-23 вересня.

Крім того, під загрозою зриву опинився запланований студентами марш протесту.

Студенти почали рух по вулиці Трьохсвятительській, однак правоохоронці перекрили їм дорогу. Там стоїть 5 автобусів міліції і один автозак.

Студенти зупинилися перед правоохоронцями і далі поки не рухаються. Натомість прозвучав заклик сідати на землю, після чого почався сидячий протест. Учасники вигукують: «Ви нам корупцію, ми вам революцію», «Свобода, рівність, студентська солідарність».

На площі зібралося понад сто представників студентських організацій. При цьому на акцію стягнулося приблизно стільки ж правоохоронців.

Наразі ситуація спокійна. Представники студентів намагаються добитися проведення своїх акцій.

Нагадаємо, на сьогоднішній акції демонстрації студенти мали намір ознайомити європейських міністрів освіти зі своїм баченням системи освіти.

У Києві триває дводенний Форум міністрів освіти європейських країн «Школа XXI століття: Київські ініціативи» (в рамках проведення заходів, пов'язаних із головуванням України в Комітеті Міністрів Ради Європи), який відкрився вчора.

Зазначимо, що відкриття Форуму супроводжувалося скандалом. Так, студентка вдарила по обличчю букетом главу Міністерства освіти України Дмитра Табачника. Після цього студенти зібралися на Михайлівській площі, де сталися сутички із Беркутом. Кілька учасників акції були затримані. Згодом усіх затриманих відпустили.

Згодом стало відомо, що студенти Києво-Могилянської академії почали безстрокову акцію протесту на Контрактовій площі у столиці.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.