НОВИНИ

Лавров розповів, що створювати спільний підручник історії з Україною «непросто»

Створення спільного підручника історії Росії й України йде «непросто». Про це заявив міністр закордонних справ РФ, голова урядової Комісії у справах співвітчизників за кордоном Сергій Лавров, відповідаючи на запитання сайту «Пам’ятай Росію».

«У рамках двостороннього проекту з Україною у нас відбувається такий експеримент – підготовка спільного підручника історії. Це вельми непросто і для них, і для нас, оскільки зачіпає глибини національної самосвідомості», - зазначив Лавров.

При цьому він наголосив, що МЗС РФ активно підтримує заходи із захисту історичної пам’яті. Він вважає, що цим повинні займатися не політики, а історики.

«Наприклад, ми виступаємо за створення спільних комісій істориків. Вже сформовано такі комісії за участю польських, латиських, литовських і німецьких істориків. Домовляємося про створення такої комісії з Японією», - відзначив глава МЗС РФ.

Лавровдодав, що в напрямі захисту історичної пам’яті активно працює Інститут загальної історії РАН. «У них у рамках СНД є дуже важливий проект, який ми всіляко підтримуватимемо. Значення його в тому, що історики вже на сучасному етапі намагаються виробляти загальні підходи до історії нашого спільного життя у складі Російської імперії, а потім -СРСР», - розповів Лавров.

Він наголосив, що програма максимум -створити спільні підручники історії.

«Зізрозумілих причин це вельми непросто,адже націоналістичні настрої так чи інакше пробиваються. І прагнення трохи інакше висловити спільну історію в частині, яка стосується їх, у наших партнерів присутні. Але тим важливіша така робота», - вважає Лавров.

Зазначимо, що українські школярі з вересня почали вивчати історію за новими підручниками. Їх автори повернули термін Велика Вітчизняна війна та скоротили інформацію про діяльність ОУН.

Як зазначає «Газета по-українськи», новий підручник з історії України для 11-класників менший за попередній на 100 сторінок, але в ньому знайшлося місце для біографії Віктора Януковича.