НОВИНИ

Російські силовики у відставці просять Мєдвєдєва піти на поступки Україні

Колишні високопоставлені силовики, а також депутат Держдуми звернулися з відкритим листом до президента Росії Дмітрія Мєдвєдєва, у якому висловили своє занепокоєння з приводу газової суперечки з Україною.

Вони відзначили, що «наше стратегічне партнерство спіткнулося об газові ціни». «Господарський спір між російським Газпромом і Нафтогазом України набув несумірних масштабів і загрожує порушити наші досягнення», - йдеться у листі.

За словами підписантів листа, «заяви політиків з газового питання загрожують розвести два братні народи по різні сторони барикад. За цими суперечками чітко маячать серйозні геополітичні загрози нашій загальній економічній і політичній безпеці».

Звертаючись до Мєдвєдєва, російські силовики відзначають, що політичні втрати для влади двох країн можуть стати катастрофічними.

«Нам, росіянам, доведеться нести свою частину відповідальності за те, що ідеї слов'янської єдності виявилися дискредитовані, а високі принципи стратегічного партнерства звелися до банального базарного торгу», - йдеться у зверненні.

Вони наголошують, що у «конфлікт, що виникає між Росією та Україною, будуть, та й вже втручаються зовнішні сили, які прагнуть зіштовхнути два братні народи».

«Так, Захід через свого ставленика в Грузії спробує знову сформувати Балтійсько-Чорноморський альянс з метою ізоляції Росії. У підсумку на південних рубежах Росії буде створена дуга нестабільності Україна - Грузія - Північний Кавказ, натхненниками якої стануть США, що вже не раз намагалися спровокувати військовий конфлікт Росії та України», - вважають автори послання.

«Не слід забувати, що недруги Росії вкрай зацікавлені у розколі східнослов'янської православної цивілізації. І тим більше вони будуть вітати, якщо розкол буде здійснено руками Москви. Вже сьогодні пропагандистська війна, що почалася між двома країнами, призведе до підриву впливу Росії на російськомовне населення України", - йдеться в листі.

Крім того, на їхню думку, загострення ситуації може привести до влади в Києві «ультранаціоналістичні антиросійські сили».

Вони пишуть, що в Росії перемогу Віктора Януковича на виборах у 2010 році сприймали як початок «вибудовування дружніх взаємин, справжнього стратегічного партнерства двох слов'янських держав». Янукович їх не розчарував: було підписано угоду про Чорноморський флот в Севастополі, «розроблена програма інтеграції в атомній, енергетичній, аерокосмічній та суднобудівній галузях», Україна оголосила про свій позаблоковий статус, а «гоніння на російську мову і російську культуру» закінчилися. Поки не виникло «газове» питання.

Щоб не допустити подібного сценарію, автори листа закликають російських і українських політиків сісти за стіл переговорів, а російське керівництво - в разі необхідності – «протягнути руку дружби братньому українському народу».

Послання, опубліковане у "Независимой газете", підписали президент Академії геополітичних наук, генерал-полковник Леонід Івашов, адмірал, командувач Чорноморським флотом (1998-2002) Володимир Комоєдов, генерал-лейтенант КДБ СРСР Микола Леонов, генерал-майор МВС, директор Бюро Інтерполу в РФ (1997-1999) Володимир Овчінскій, головний редактор газети "Завтра" Олександр Проханов, генерал армії, міністр оборони РФ (1996-1997) Ігор Родіонов, депутат Держдуми від КПРФ Владислав Юрчик.

Нагадаємо, на початку вересня президент РФ Дмітрій Мєдвєдєв висловив сподівання, що Росії вдасться уникнути чергового газового конфлікту з Україною, аналогічного до кризи 2009 року, яка залишила без палива кілька європейських країн.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.