НОВИНИ

Лідери світового авіабудування прогнозують зростання обсягів авіаперевезень

В той час як багато галузей економіки переживають занепад, представники світових авіаліній мають привід для оптимізму, зважаючи на прогнози зі збільшення обсягів перевезень пасажирів. Про це повідомляє The Economist.

Один з найбільших у світі виробників літаків  Airbus нещодавно оприлюднив звіт щодо довгострокових прогнозів обсягів пасажирів. У звіті, зокрема, зазначається, що розвиток нових ринків та необхідність заміни старих літаків змусять авіакомпанії до 2030 року ввести в експлуатацію ще 28 тис. великих авіалайнерів загальною вартістю у $3.5 трлн.

У свою чергу, конкурент Airbus Boeingу власному звіті зазначив, що до 2030 року у світі буде потреба в 31 тис додаткових літаків. Такі, прогнози, на думку експертів The Economist, базуються на «залізному законі авіації», котрий передбачає, що зростання міського середнього класу викликає зростання подорожей літаком, незалежно від того, в якій ситуації знаходиться економіка.

Статистика The Economist демонструє, що з 1970 року незважаючи на нафтові кризи, війни на Близькому Сході, терористичні атаки та вибухи хвороб кількість пасажирів постійно збільшувалась. Дані Airbus свідчать, що зараз у світі є 39 найбільших міст, чиї аеропорти щодня пропускають по 10 тис. пасажирів.

За 20 років Airbus передбачає вже 90 таких міст, головним чином в Азії. Так, зокрема на першому місці за пасажирообігом будуть Дубаї, на другому - Пекін, на третьому – Гонконг. До п’ятірки найбільших аеропортів ввійдуть також лондонський Хітроу та американський Міжнародний аеропорт ім.. Джона Кеннеді.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.